Mozart Kızı

Orijinal fiyat: 140,00₺.Şu andaki fiyat: 105,00₺.

Nannerl Mozart’ın 12. yaş günü dileği ünlü bir bestekâr olmaktır. Küçük kardeşi Wolfgang’la 18. yüzyıl Avrupası’nda şehir şehir gezerek çeşitli konserler veren Nannerl, aslında herkes tarafından tanınan ve çok

Barkod: 9786050647730 Dizi: Dinozor Genç

Stokta

Açıklama

Nannerl Mozart’ın 12. yaş günü dileği ünlü bir bestekâr olmaktır. Küçük kardeşi Wolfgang’la 18. yüzyıl Avrupası’nda şehir şehir gezerek çeşitli konserler veren Nannerl, aslında herkes tarafından tanınan ve çok beğenilen biridir. İki kardeş çok önemli buluşmalarda kraliçeler ve krallar için konserler verip isimlerini duyurmuşlardır.

Bütün bunlara rağmen babası onu bir besteci olarak görmeyi reddeder, annesi kibar bir hanımefendi olarak yapması gerekenlerin ne olduğunu anlatmaktan başka bir şeyle ilgilenmez ve kardeşi Wolfgang da her ortamda ilgiyi üstüne çeker.

Neyse ki Nannerl her türlü engele rağmen hayallerinin peşinden gitmekten vazgeçmez ve hayatın ona sunduğu fırsatları değerlendirerek müzikal kaderini belirler.

Künye

Marka

Yayın No

1471

Dizi

Dizi No

17

Orijinal Adı

The Mozart Girl

Yazar

Çevirmen

Yayıma Hazırlayan

Editör

Son Okuma

Kapak Fotoğrafı

Kapak Uygulama

Dizgi

Sayfa Sayısı

192

Boyut

13 x 19,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Barbara Nickel

Ödüllü bir şair ve gençlere yönelik kitapların yazarı. Çalışmaları Kanada’da Genel Valilik Ödülü aday listesine alındı ve Sheila A. Egoff Çocuk Edebiyatı Ödülü’nü kazandı. Son çıkan resimli kitabı A Boy Asked the Wind (Bir Çocuk Rüzgâra Sordu), Ruth ve Sylvia Schwartz Ödülü’ne aday oldu. Barbara, eşi ve iki oğluyla birlikte Kanada’daki Yarrow köyünde yaşıyor.

0