Babamın Defterleri 2

Orijinal fiyat: 230,00₺.Şu andaki fiyat: 172,50₺.

Filozoflarla Zamandışı Söyleşiler

Barkod: 9786057336583 Dizi: Dinozor Genç

Stokta

Açıklama

gençler için felsefe tarihi 2

“Yazar, bu büyük düşünürleri yeniden iyi bir şekilde tasarlanmış, rahat ama ciddi bir ortam içinde karşılıyor, onlara felsefelerinin önemli noktalarına dair herkesçe anlaşılabilir, basit, açık ama can alıcı sorular soruyor. Bu sorular arasında yaşadıkları dönemde onlara sorulmayan ama zaman içinde bizim aklımıza gelen, sorulması mümkün ve anlamlı sorular da var.”

Prof. Dr. Ahmet Arslan

“Üniversite hocaları olarak bizler bazen –belki muhafazakâr bir tutumla– önemli isimleri kendi metinlerinden okumak gerektiğini vurgular dururuz. Bu tabii ki tartışılabilir, herkes için gerekli veya mümkün görülmeyebilir. Ama elinizdeki kitabın üslup açısından  bir filozofu kendi metninden okumaya çok yakın olduğunu söyleyebilirim.”

Prof. Dr. Bekir Zakir Çoban

Künye

Marka

Yayın No

1679

Dizi

Dizi No

37

Yazar

Yayıma Hazırlayan

Editör

Son Okuma

Kapak Uygulama

Kapak ve İç Resimler

Dizgi

Sayfa Sayısı

384

Boyut

13 x 19,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Yılmaz Murat Bilican

Bu kitapta sıkça adı geçen Ege’nin babası. 1986 Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar devlet okullarında ve son olarak İzmir Amerikan Koleji’nde felsefe öğretmenliği yaptıktan sonra 2016 yılında emekli oldu. Yazıları çeşitli mesleki dergilerde ve Radikal Gazetesi’nde yayınlandı. Halen T24 internet sitesinde yazıyor ve Çocuklar İçin Felsefe Derneği’nde çocuklar için felsefe atölyeleri yürütüyor.Yayınlanmış kitapları:Düşünme Çemberi (6 kitap) Nergis Seli ile. Say Yayınları, 2019.Babamın Defterleri, Dinozor Genç Yayınları, 2020.Çocuk Edebiyatı ve Felsefe, Nurşah Yılmaz ile. Dinozor Çocuk Yayınları, 2021.Çocuklarla Sanat ve Felsefe, Nurşah Yılmaz ile. Hayalperest Yayınları 2022.

0