Küçük Prensesin Günlüğü

Orijinal fiyat: 144,00₺.Şu andaki fiyat: 108,00₺.

Yaratıcı küçük bir prensesin günlük serisiyle (hem de resimli!) yeniden Genovia’dayız. Olivia Grace Clarisse Mignonette Harrison on iki yaşında vasat bir tipti: vasat boyu, vasat kilosu, vasat boyda vasat kahverengi saçları, vasat

Barkod: 9786050647716 Dizi: Dinozor Genç
Yazar:Meg Cabot

Stokta

Açıklama

Yaratıcı küçük bir prensesin günlük serisiyle (hem de resimli!) yeniden Genovia’dayız.

Olivia Grace Clarisse Mignonette Harrison on iki yaşında vasat bir tipti: vasat boyu, vasat kilosu, vasat boyda vasat kahverengi saçları, vasat koyulukta teni ve vasat ela gözleri vardı. Vasat olmayan birkaç özelliği şunlardı: çok uzun ve prenses temalı ismi, gelecekte vahşi yaşam illüstratörü olarak bir kariyer yapmasını sağlayacak hayvan resimleri çizme becerisi ve babasıyla hiç tanışmamış bir yarı öksüz olarak teyzesi ve eniştesiyle birlikte yaşamaya zorlanması gerçeği.

İşte hayatındaki her şey böyle vasattır. Ta ki her şeyin ters gittiği o son derece vasat güne kadar… Okulun en popüler kızı Annabelle Jenkins, Olivia’yı dövmekle tehdit eder, müdür onu uyarır ve Olivia otobüs durağında kendini yerde bulur. Derken içinde Genovia Prensesi Mia Thermopolis’i taşıyan bir limuzin durağa yanaşır, Olivia nihayet babasıyla tanışması için New York’a davet edilir, babası pat diye onu Mia, büyükaanne ve iki muhteşem kaniş köpeğiyle birlikte yaşamayı teklif eder.Olivia Grace Clarisse Mignonette Harrison belki o kadar davasat bir tip değildir!

Meg Cabot veKüçük Prensesin Günlüğü için Övgüler

“Yazar Meg Cabot tacını bu sefer yeni karakteri Olivia Grace’e takıyor. Prenses Mia’nın hiç tanımadığı üvey kız kardeşi olduğunu öğrenen Olivia, New Jersey’de bir ortaokul öğrencisi. Tıpkı ablası gibi o da kraliyetin gözdesi olacak ve macerasını günü gününe yazacak, hem de bu sefer çizimleriyle birlikte.” (USA Today)

“[Cabot’ın] Zahmetsiz yazma biçemi insana uzun bir hafta sonunun ardından koridorda en yakın arkadaşıyla ayaküstü sohbet etme havası veriyor… Kitapları ve kadın karakterleriyle Cabot, en çok ihtiyaç duyduğum zamanlarda gerçeklerden kaçmamı ve motive olmamı mümkün kılıyor.” (CNN.com)

Künye

Marka

Yayın No

1463

Dizi

Dizi No

13

Orijinal Adı

From the Notebooks of a Middle School Princess

Yazar

Çevirmen

Son Okuma

Kapak İllüstrasyonu

Dizgi

Sayfa Sayısı

192

Boyut

13 x 19,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Meg Cabot

MEG CABOT ödüllü bir yazardır. Yetişkin, genç ve genç yetişkinler için yazdığı kitaplar arasında New York Times’ın en çok satanlar listesinde birinciliğe yükselmiş birçok kitabı bulunmaktadır. Kitapları dünya çapında 25 milyon cildin üzerinde satmıştır. Cabot’un Prenses Günlükleri serisi 38 ülkede yayımlanmış ve Disney tarafından iki başarılı film olarak sinemaya uyarlanmıştır. Cabot, aynı zamanda popüler Mediator ve Heather Wells gizem serilerinin yazarıdır. Meg, Çin astroloji takvimine göre Ateşli At yılında doğmuştur. Çok uğursuz bir yıl olduğu söylense de, kendi mutlu sonuna ulaşmak için sürekli çalışmaya devam ediyor. Key West’te eşiyle birlikte yaşıyor.

0