Tehlikeli Yaz

Orijinal fiyat: 120,00₺.Şu andaki fiyat: 90,00₺.

Sel sularının durmadan yükselmesiyle her şey suların akıntısına kapılıp gider. Mumi Ailesi’nin yaşadığı ev de bundan nasibini alır ve sular altında kalır. Neyse ki Mumiler’in imdadına akıntıyla sürüklenip gelen bir tiyatro

Barkod: 9786050647754 Dizi: Dinozor Genç

Stokta

Açıklama

Sel sularının durmadan yükselmesiyle her şey suların akıntısına kapılıp gider. Mumi Ailesi’nin yaşadığı ev de bundan nasibini alır ve sular altında kalır. Neyse ki Mumiler’in imdadına akıntıyla sürüklenip gelen bir tiyatro sahnesi yetişir. “Tiyatro ev” demek daha mı doğru olur acaba?Çünkü bir süre orada yaşayacaklardır.Volkanik dağın hareketlenmesi, büyülerle ve sürprizlerle dolu yaz bayramı kutlamaları ile yeni arkadaşlıklar ve düşmanlar çevresinde şekillenen yine harika birTove Jansson hikâyesi.

Bir de tabii ki Mumi Dünyası’nın olmazsa olmazları:Hayaller, umutlar, sevgi bağları ve dostluklar…

Künye

Marka

Yayın No

1468

Dizi

Dizi No

14

Orijinal Adı

Farlig Midsommar

Yazar

Çevirmen

Editör

Son Okuma

Resimleyen

Dizgi

Sayfa Sayısı

160

Boyut

15 x 21 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Tove Jansson

Tove Jansson (1914-2001) Finlandiya İsveçlisi heykeltıraş bir babayla, İsveçli çizer bir annenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. İki erkek kardeşi de sanatçı olan Tove’nin çocukluğu bohem bir burjuva çevrede geçmiştir. Yazlarını geçirdikleri Finlandiya Körfezi’ndeki takımadalar, Mumi kitaplarında resmettiği çevreye ilham vermiştir. Her zaman sanatçı olmayı istemiş olan Tove, Stockholm, Helsinki ve Paris’te değişik sanat okullarında eğitim almıştır. Otuzlu ve kırklı yıllarda savaş yıllarındaki gündelik hayatı ve politikacıları hicveden karikatürleriyle ünlenmiştir.

0