Stephen Hawking ve Arkaslı Arkadaşım

Orijinal fiyat: 190,00₺.Şu andaki fiyat: 142,50₺.

Bilginlerinsakin bir hayat yaşadığınıkim söyledi? Dünyanın en büyük bilim insanlarının yaşamlarını ve eserlerini nefes kesen maceralar içinde keşfet! Elliot yaz tatilini San Francisco’da arkadaşlarıyla kaykay yapıp

Barkod: 9786050647785 Dizi: Dinozor Genç

Stokta

Açıklama

Bilginlerinsakin bir hayat yaşadığınıkim söyledi?

Dünyanın en büyük bilim insanlarının yaşamlarını ve eserlerini nefes kesen maceralar içinde keşfet!

Elliot yaz tatilini San Francisco’da arkadaşlarıyla kaykay yapıp eğlenerek geçirmeyi hayal ediyordu. Olmadı! Dalgın bir fizikçi olan babası onu büyük bir astrofizik konferansının yapılacağı Dublin’e götürmeyi aklına koymuştu. Elliot orada Stephen Hawking’le ve beyaz saçlı gizemli bir kızla tanışacaktı. Kimdi bu kız? Tekerlekli sandalyeye mahkûm bu seçkin bilimciden ne istiyordu? Elliot bu soruların cevabını bir kara delik tarafından yutulduktan sonra başka bir uzay-zamanda bulacaktı.

Olağanüstü bir yaşam süren büyük bilim insanı Stephen Hawking’le birliktearaştırma yapmaya ve tuzakları aşmaya var mısın?

Künye

Marka

Yayın No

1496

Dizi

Dizi No

18

Orijinal Adı

Stephen Hawking, la Fille d'Arkas et Moi

Yazar

Çevirmen

Editör

Son Okuma

Dizgi

Sayfa Sayısı

256

Boyut

15 x 21 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Emmanuelle Kecir-Lepetit

Edebiyat eğitimiyle, capcanlı hayal gücüyle, araştırmacılıktaki ciddiyetiyle, kolay okunan, anlaşılır ve hayal gücü açısından zengin kalemiyle, genç okurların bilim tarihinin gelişmelerini ve önemli isimlerini keşfetmesini ve sevmesini sağlayacak tüm özelliklere sahip. 2010’dan bu yana çocuklar ve gençler için yazan yazar, türlerin ve dönemlerin arasında gezinmekten hoşlanıyor.

0