Erkekler

Orijinal fiyat: 180,00₺.Şu andaki fiyat: 135,00₺.

Barkod: 9786257425339 Dizi: Düşbaz

Stokta

Açıklama

Ağustos ayının son günlerine yaklaşırken bir akşam, Jane Pearson, kocası Leo ve beş yaşındaki oğulları Benjamin ile birlikte California ormanlarının derinliklerinde kamp yaparlar. Jane alacakaranlık çökerken Leo ve Benjamin’in yatmaya hazırlandıkları çadırın dışına astıkları hamakta uyuyakalır. İşte tam da Jane’in o uyku ânında Y kromozomu taşıyan kim varsa ortadan kaybolur. Ameliyatın ortasında ameliyathanelerden, direksiyon başından, tartışmalardan, sohbetlerden, sevişmelerden, ilişkilerden bir anda yok olur Y kromozomu taşıyanlar.

Çocuklar, yetişkinler hatta fetüsler bile artık yoktur. En başta da Leo ve Benjamin yoktur. Nedeni, nasılı bilinmez, nerede olduklarına akıl sır ermez.

Sandra Newman’ın son romanı Erkekler, kusursuz bir toplum hayalini, feminist ütopyaları ve imkânsız fedakârlıkları sürükleyici bir dille anlatırken bireysel arzu ile toplumun iyiliği arasındaki çatışmayı sorguluyor ve sorgulatıyor.
“Kitabın tedirgin edici hayal gücü,
sayfaları arasından dünyamıza ulaşıyor…”
Naomi Alderman, Güç romanının yazarı

“Çarpıcı bir feminist ütopya (ya da distopya demeliyiz belki de)…
Newman, feda etme eyleminin sınırlarının ne kadar zorlanacağına dair çok kuvvetli öngörüler sunuyor. Karakterler birbirine yaklaştıkça yazar da bu toplu kayboluşa yönelik sarsıcı açıklamalarda bulunuyor. Bu cidden feci.”
Publishers Weekly

Künye

Marka

Dizi

Dizi No

31

Orijinal Adı

The Men

Yazar

Yayın Yönetmeni

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Kapak Tasarım

Kapak Düzeni

Dizgi

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Sandra Newman

New York Times Yılın Önemli Kitabı listesinde yer alan The Heavens [Başka Evrenler] kitabını kaleme almıştır. Baileys Kurmaca Alanında Kadın Ödülü listesine kalan ve Washington Post ile NPR tarafından yılın en iyi kitaplarından biri olarak gösterilen The Country of Ice Cream Star [Dondurma Yıldızı Ülkesi] romanlarının yanı sıra diğer birçok kurmaca ve kurmaca dışı eserin yazarıdır. Yazıları diğer yayınların yanı sıra Harper’s ve Granta’da yer almıştır. New York’ta yaşamaktadır.

0