Erkekler

90,00

Kusursuz bir toplum hayalini, feminist ütopyaları ve imkânsız fedakârlıkları sürükleyici bir dille anlatırken bireysel arzu ile toplumun iyiliği arasındaki çatışmayı sorguluyor ve sorgulatıyor.

Barkod: 9786257425339 Dizi: Düşbaz

Stokta

Açıklama

Ağustos ayının son günlerine yaklaşırken bir akşam, Jane Pearson, kocası Leo ve beş yaşındaki oğulları Benjamin ile birlikte California ormanlarının derinliklerinde kamp yaparlar. Jane alacakaranlık çökerken Leo ve Benjamin’in yatmaya hazırlandıkları çadırın dışına astıkları hamakta uyuyakalır. İşte tam da Jane’in o uyku ânında Y kromozomu taşıyan kim varsa ortadan kaybolur. Ameliyatın ortasında ameliyathanelerden, direksiyon başından, tartışmalardan, sohbetlerden, sevişmelerden, ilişkilerden bir anda yok olur Y kromozomu taşıyanlar.

Çocuklar, yetişkinler hatta fetüsler bile artık yoktur. En başta da Leo ve Benjamin yoktur. Nedeni, nasılı bilinmez, nerede olduklarına akıl sır ermez.

Sandra Newman’ın son romanı Erkekler, kusursuz bir toplum hayalini, feminist ütopyaları ve imkânsız fedakârlıkları sürükleyici bir dille anlatırken bireysel arzu ile toplumun iyiliği arasındaki çatışmayı sorguluyor ve sorgulatıyor.

“Kitabın tedirgin edici hayal gücü,

sayfaları arasından dünyamıza ulaşıyor…”

Naomi Alderman, Güç romanının yazarı

 

“Çarpıcı bir feminist ütopya (ya da distopya demeliyiz belki de)…

Newman, feda etme eyleminin sınırlarının ne kadar zorlanacağına dair çok kuvvetli öngörüler sunuyor. Karakterler birbirine yaklaştıkça yazar da bu toplu kayboluşa yönelik sarsıcı açıklamalarda bulunuyor. Bu cidden feci.”

Publishers Weekly

Künye

Marka

Yayın No

31

Yazar

Orijinal Adı

The Men

Çevirmen

Yayın Yönetmeni

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Kapak Uygulama

Kapak Tasarımı

Dizgi

Sayfa Sayısı

240

Boyut

13,5 x 21,5 cm

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

Baskı

1

Yazar

Sandra Newman

New York Times Yılın Önemli Kitabı listesinde yer alan The Heavens [Başka Evrenler] kitabını kaleme almıştır. Baileys Kurmaca Alanında Kadın Ödülü listesine kalan ve Washington Post ile NPR tarafından yılın en iyi kitaplarından biri olarak gösterilen The Country of Ice Cream Star [Dondurma Yıldızı Ülkesi] romanlarının yanı sıra diğer birçok kurmaca ve kurmaca dışı eserin yazarıdır. Yazıları diğer yayınların yanı sıra Harper’s ve Granta’da yer almıştır. New York’ta yaşamaktadır.

0