Fobiler ve Maniler Kitabı

Orijinal fiyat: 192,00₺.Şu andaki fiyat: 144,00₺.

Barkod: 9786257425360 Dizi: Düşbaz

Stokta

Açıklama

Anlamlandıramadığımız mani ve fobilerimizin arkasında ne yatıyor? Bizi pençesine almış bu takıntılardan kurtulmanın bir yolu yok mudur? Peki, dünyada bunları bir tek biz mi yaşıyoruz? Kate Summerscale, Fobiler ve Maniler Kitabı: A’dan Z’ye 99 Takıntının İzinde Dünya Tarihi ile sürükleyici vaka çalışmaları aracılığıyla esasında ortak olan işte bu korku ve arzularımızın kökenlerini ortaya çıkarırken insan bilincinin labirentine bir kapı aralıyor.Sayfalar arasında dolaşırken Alfred Hitchcock’un yumurtalara olan tiksintisini keşfedecek, Steve Jobs’un düğmelerden duyduğu korkuyu anlamaya çalışacak ve başka pek çok ünlünün gizli takıntısı karşısında hayrete düşeceksiniz. Kate Summerscale titiz araştırmaları, sürükleyici anlatımı ve mizah dokunuşlarıyla 99 fobi ve mani için bir rehber niteliği taşıyan bu eserde sizi insan psikolojisinin derinliklerine doğru bir keşif yolculuğuna çıkmaya davet ediyor ve soruyor:

Peki sizin gizli takıntınız var mı?

“Bildiğimiz fobilerden (homofobi) insanı şaşırtan yumurta, saç, sessizlik korkularına ve her şeyden (pantofobi) korkmaya dek uzanan, okumayı bırakması zor 99 hikâye…”

Chicago Tribune

“Büyüleyici… Son derece detaylı ve her satırıyla aydınlatıcı olan bu kitap, insanların takıntılarına ilişkin eğlenceli bir rehber.”

Publishers Weekly

Künye

Marka

Dizi

Dizi No

34

Orijinal Adı

The Book Of Phobıas & Manıas

Yazar

Çevirmen

Yayın Yönetmeni

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Kapak Tasarım

Kapak Uygulama

Dizgi

Sayfa Sayısı

256

Boyut

13,5 x 21,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Kate Summerscale

Kurmaca Dışı alanında 2008 Samuel Johnson Ödülü’nü, Galaxy British Book Yılın Kitabı Ödülü’nü kazanan, Richard & Judy Kitap Kulübü tarafından seçilen ve büyük bir ITV dizisine uyarlanan bir numaralı çoksatar The Suspicions of Mr. Whicher’ın yazarıdır. İlk kitabı, The Queen of Whale Cay, Somerset Maugham Ödülü kazanmış ve Whitbread biyografi ödülünde son elemelere kalmıştır. 2016 yılında yayımlanan The Wicked Boy, En İyi Gerçek Suç dalında Mystery Writers of American Edgar Ödülü’nü kazanmıştır. Son kitabı The Haunting of Alma Fielding, Baillie Gifford Ödülü’nde Kurmaca Dışı dalında son elemelere kalmıştır. Yazar yaşamını Londra’nın kuzeyinde sürdürmektedir.

0