Prof. Dr. H. Kadircan Keskinbora

1959-Mardin doğumludur. İlk ve orta öğrenimini aynı şehirde, yüksek öğrenimini Hacettepe Tıp Fakültesinde tamamladı. Göz Hastalıkları konusunda 1987’de Uzman, 1999’da Doçent, 2007’de Profesör oldu. “Deontoloji, Tıp Tarihi ve Etiği” dalında ikinci doktorasını 2006’da tamamladı. Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı olduğu Namık Kemal Üniversitesinden 2012 yılında ayrılarak, halen çalışmakta olduğu Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesine atandı.
İbn Sina konusundaki çalışmaları nedeniyle, kendisine 2016 yılında Fransa/Paris’te Uluslararası İbn Sina Ödülü verildi. Türkiye ve Avrupa’da Göz Hastalıkları, Tıp Tarihi ve Edebiyat alanlarında 14 kitabı yayınlandı.
Keskinbora’nın, yerli ve yabancı bilimsel dergilerde çok sayıda makalesi yayınlandı. Ulusal ve Uluslararası kongrelerde, bilimsel veya bilgilendirici toplantılarda, üniversitelerde, çeşitli düzeydeki okullarda, radyo ve televizyon kanallarında konuşmacı, başkan, panelist, kurs eğitmeni veya konferansçı olarak çok sayıda etkinlik ve konuşmalar yaptı.
Ulusal ve uluslararası bilimsel, ilgilisi olduğu sosyal ve sivil toplum kuruluşlarına da üye olan Keskinbora, İngilizce, Almanca ve Arapça bilir.

Tek bir sonuç gösteriliyor

0