Burcu Özer Katmer

Burcu Özer Katmer, 1983’te İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra lojistik ve telekomünikasyon sektörlerinde çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Birçok holdingin ve global firmanın müşteri yöneticiliğini üstlendi.

2013 yılında koçluk eğitimini tamamladı. Aynı yıl nefes eğitmenliği programına dahil oldu. Nörobilime duyduğu derin merakı gidermek için Esnek Dayanıklılık, Pozitif Nöroplastisite gibi alanlarda eğitimler aldı. 2013’te kurumlara ve bireylere yönelik eğitim programları geliştirmeye başladı. Nefes teknikleri, bilinçli farkındalık, stres yönetimi gibi alanlarda geliştirdiği eğitim programları ile bugüne dek çok sayıda kuruma ve bireyin gelişimine katkı sundu.

2014 yılında Mutluluğu Arayanlar İçin isimli ilk kurmaca dışı kitabı yayımlandı. 2017 yılında yayımlanan Koçluk Atölyesi kitabının ortak yazarları arasında yer aldı. 2021 yılında Kadınlar Şifadır isimli kitaba bir yazısıyla katkıda bulundu.

2018 yılından bu yana çok sayıda gönüllü kadın çemberi düzenledi. 2019 yılında eşi ve kızı ile İsviçre’ye taşındı. Aynı yıl başlattığı “Nefes Alan Kadınlar Çemberi” adlı online çalışması ile dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan Türk kadınlarını bir araya getirdi. 2019 yılında “Kabilesini Arayan Kadınlar” isimli podcast serisini yayınlamaya başladı. “Kabilesini Arayan Kadınlar”, bu güne dek 35 ülkede yaklaşık 155 bin kez dinlendi.

Tek bir sonuç gösteriliyor

0