Kendine Ait

Orijinal fiyat: 156,00₺.Şu andaki fiyat: 117,00₺.

Bir kadının hikâyesi, hiçbir zaman yalnızca bir kadının hikâyesi değildir.

Barkod: 9786257425278 Dizi: Düşbaz

Stokta

Açıklama

Bir kadının hikâyesi, hiçbir zaman yalnızca bir kadının hikâyesi değildir. Dünyanın bambaşka yerlerinde, bambaşka rahimlere düşenlerin hikâyeleri bile ilmek ilmek örülür birbirine.

Bir kadın istediği kadar tek başına ve bağımsız olduğunu hissetsin; kimsenin ayak izinin olmadığı, yürüdükçe kendi döşediği yepyeni bir yola çıkmış sansın kendini…

İstediği kadar bu dünyaya yalnız geldiğine, sonra da yalnız gideceğine inansın…

Önünde sonunda yürüdüğü yolda, ondan önce ve onunla aynı dünya vaktinde yürüyenlerin, düşüp kalkanların ayak izleri eşlik eder kendisine.

Bazen birinin takıldığı taşa diğeri de takılır. Bazen ondan önce yürüyenin kaldırdığı bir taş sayesinde birinin yolu açılır.

Bir kadının yolculuğu, tüm kadınların kendine hac yolculuğudur.

Kendine yürüdüğün yol, aynı zamanda tüm kadınların kendine yürümesi için yürümen gerekendir.

Ben de onlardan biriyim.

Düşe kalka, dura dinlene kendine yürüyen bir kadınım.

Bakalım, biricik ve bir o kadar da bilindik hikâyemi sevecek misin?

Künye

Marka

Dizi No

30

Yayın Yönetmeni

Editörler

Son Okuma

Kapak Uygulama

Kapak Tasarımı

Dizgi

Sayfa Sayısı

208

Boyut

13,5 x 21,5 cm

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

Baskı

1

Yazar

Burcu Özer Katmer

Burcu Özer Katmer, 1983’te İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra lojistik ve telekomünikasyon sektörlerinde çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Birçok holdingin ve global firmanın müşteri yöneticiliğini üstlendi.2013 yılında koçluk eğitimini tamamladı. Aynı yıl nefes eğitmenliği programına dahil oldu. Nörobilime duyduğu derin merakı gidermek için Esnek Dayanıklılık, Pozitif Nöroplastisite gibi alanlarda eğitimler aldı. 2013’te kurumlara ve bireylere yönelik eğitim programları geliştirmeye başladı. Nefes teknikleri, bilinçli farkındalık, stres yönetimi gibi alanlarda geliştirdiği eğitim programları ile bugüne dek çok sayıda kuruma ve bireyin gelişimine katkı sundu.2014 yılında Mutluluğu Arayanlar İçin isimli ilk kurmaca dışı kitabı yayımlandı. 2017 yılında yayımlanan Koçluk Atölyesi kitabının ortak yazarları arasında yer aldı. 2021 yılında Kadınlar Şifadır isimli kitaba bir yazısıyla katkıda bulundu.2018 yılından bu yana çok sayıda gönüllü kadın çemberi düzenledi. 2019 yılında eşi ve kızı ile İsviçre’ye taşındı. Aynı yıl başlattığı “Nefes Alan Kadınlar Çemberi” adlı online çalışması ile dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan Türk kadınlarını bir araya getirdi. 2019 yılında “Kabilesini Arayan Kadınlar” isimli podcast serisini yayınlamaya başladı. “Kabilesini Arayan Kadınlar”, bu güne dek 35 ülkede yaklaşık 155 bin kez dinlendi.

0