Yıkıcı Film

Orijinal fiyat: 210,00₺.Şu andaki fiyat: 157,50₺.

“Anahtar Sözcükler, umuda esin veren kavramların neredeyse Borgesçi bir karnavalı. Bu sayfalar, en parlak ve en tutkulu düşünürlerin ve düşçülerin sahici bir toplumsal değişim aracı olarak eleştirel muhayyilenin rolünü övmek için

Barkod: 9786053145523 Dizi: Sinema

Stokta

Açıklama

Anahtar Sözcükler, umuda esin veren kavramların neredeyse Borgesçi bir karnavalı. Bu sayfalar, en parlak ve en tutkulu düşünürlerin ve düşçülerin sahici bir toplumsal değişim aracı olarak eleştirel muhayyilenin rolünü övmek için toplandıkları bir şenlikte olmaya benziyor.”

James Schamus, Oscar’a aday gösterilmiş senarist ve

Profesör, Columbia Üniversitesi

Anahtar Sözcükler, radikal estetik ve filme dair harikulade bir sohbet sunuyor. Kitap, hem keyifli hem bilgilendirici bir entelektüel deneyimin içinde olağan coğrafi ve disipliner sınırları çaprazlamasına kesen yüzlerce aydınlatıcı kavram ve filmsel örnek üzerinden görünüşte zahmetsiz bir bilgelikle okura kılavuzluk ediyor. Yıkıcı bir üstün başarı.”

Stephen Duncombe, Doçent Doktor,

New York Üniversitesi

“Bu çarpıcı kitabın heyecan verici bir şekilde geniş bakış açısı, kültürel ve tarihsel dönemi nihai hedefi tam da sanat ve sinema üzerinden büyük bir toplumsal değişim projesinin parçası olarak bir araya getiriyor.”

Girish Shambu, sinema blog yazarı ve

Doçent Doktor, Canisius Üniversitesi

Yıkıcı Film – Medya Estetiğinde Anahtar Sözcükler, politik olarak adanmış sanat ve sanatsal olarak adanmış politikanın birbiriyle örtüşen alanları üzerinden etkileşimli bir yolculuk. Aynı anda hem bilimsel hem de eğlendirici olan kitap, yıkıcı estetik üzerine büyük bir anlatımı, radikal film stratejilerinin incelenişini ve kapsamlı kavramlar sözlüğünü birleştiriyor.

Anahtar Sözcükler, örneklerini geniş bir yelpazedeki medyadan alarak yaklaşık bin terimi ve kavramı tanımlıyor, yaratıyor ve tasvir ediyor. Kitap, politik modernizmin ötesine geçerek, radikal filmin bir uzun metrajlı imgesel ya da belgeselden ziyade bir müzik videosu, bir Colbert bölümü ya da bir dijital harmanlama anlamına gelebileceği zamanımızda politik sinemanın tanımını çarpıcı biçimde genişletiyor. Müşterekler estetiğini, Karnavalesk ve şenliksel-devrimci pratikleri, politik modernizm ve post-Brechtçi performansı, negatifin biçim değiştirmesini, filmin melezlenişini ve kırılmış kronotop ve sinemanın müzikalleştirilişini içeren bölümlerin her biri alternatif estetiğin geniş yelpazesi içindeki farklı bir akımı inceliyor.

Çağdaş politikaya, estetik ve medyaya, sinemaya ilgi duyan herkes için çok değerli bir metin olan Anahtar Sözcükler hocaların ve öğrencilerin yanı sıra sanatçıların ve eleştirmenlerin de kullanımına hazır bir eski ve yeni stratejiler zenginliğini sunuyor.

Künye

Marka

Yayın No

1553

Dizi

Dizi No

15

Yazar

Çevirmen

Sayfa Sayısı

336

Boyut

16,3 x 26,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Robert Stam

0