Yaşamak Ne Güzel!

75,00

Merhaba benim adım Lucky. Ailemi ve yemek yemeyi çok seviyorum. Bir de seyahat etmeye bayılıyorum. İki abim, iki ablam bir de Dusty adında bir köpeğimiz var. Annem ailemizde en çok beni sever. O tatlı sesiyle “Hanimiş benim tatlı oğlum!”

Barkod: 9786055648961 Dizi: Dinozor Çocuk

Stokta

Açıklama

Merhaba benim adım Lucky. Ailemi ve yemek yemeyi çok seviyorum. Bir de seyahat etmeye bayılıyorum. İki abim, iki ablam bir de Dusty adında bir köpeğimiz var. Annem ailemizde en çok beni sever. O tatlı sesiyle “Hanimiş benim tatlı oğlum!” der demez koşarak kucağına zıplarım.

Tanıştığımıza çok memnun oldum. Şimdilik gitmem gerekiyor. Evde telaşlı bir hazırlık var. Anneme yardım etmeliyim. Kocaman bavullar ve koliler ortalıkta geziniyor. Galiba bu kez yolumuz uzun. Hoşça kal!

Künye

Marka

Yayın No

1369

Dizi

Dizi No

89

Orijinal Adı

Life is Beautiful!

Yazar

Çevirmen

Son Okuma

Kapak Tasarım

Kapak Fotoğrafı

Resimleyen

Dizgi

Sayfa Sayısı

48

Boyut

16,5 x 23,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Baskı Tarihi

Yazar

Filiz Shine

Annem İstanbul doğumlu bir Kırım Türkü, babam da Amerikalıdır.Ohio State Üniversitesi Eğitim Bilmleri Fakültesinden mezun oldum. Daha sonra New York Hunter College City University of New York Yabancılara İngilizce Öğretmek üzerine yüksek lisans yaptım. Profesörlüğümü ise yine Ohio State Üniversitesi’nde Dil, Okuryazarlık ve Kültür üzerine yaptım. Şimdi Texas A&M International Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde Doçent Doktor olarak çalışıyorum. Öğretmenliğe uzun yıllar önce başladım. Çeşitli bölgelerdeki okullarda sınıf öğretmenliği yaptım. İki dilli (Türkçe ve İngilizce) ve iki kültürlü yetiştirilmem ve çeşitli okullarda yaşadığım deneyimler ilgi alanlarımı şekillendirdi. Erken çocukluk eğitimi öğretmenlik ve akademik araştırma serüvenimde belirleyici bir rol oynadı. Çocukların tüm hayatları boyunca taşıyacakları okuryazarlık kültürü kazanması ve okumayı sevmelerini sağlamak benim en büyük ilgi alanım oldu. Head Start programında Ohio bölgesinde çalışmalar yaptım. Ayrıca hem lisans hem de yüksek lisans dönemlerinde göçmenlerle çalışma imkanı buldum. Göçmen işçilere ve onların çocuklarına İngilizce öğrettim ve New York’un çeşitli bölgelerinde İngilizce dilinin öğretimi üzerine eğitmen eğitimleri verdim. 1994’ten beri hem Türkiye’de hem de Amerika’da üniversitelerde öğretim üyesi olarak calıştım. Hâlâ Üsküdar Üniversite'sinde çalışmalarım devam etmektedir. Yaptığım her şeyde rahmetli annem ve babamın büyük desteği oldu. Belki de hayatımın en önemli ayrıntıları işte tam da bu paragrafta saklı: Nicholas, Ben, Ayşe ve Alanya adında 4 çocuğum var. Ailemizin en genç üyesi olan Lucky’yi elbette unutmadım. Lucky’yle beraber çocuklara okuma ve öğrenme sevgisini aşılamak şu sıralar en birincil işim.

0