STOP MOTION – Çocuklarla Sinema

Orijinal fiyat: 200,00₺.Şu andaki fiyat: 150,00₺.

Stop Motion – Çocuklarla Sinema kitabıyla sinemayı var eden oldukça temel bir yöntem olan stop motion’la tanışacaksınız. Kitap, çocuklar ve gençler için tasarlandı ancak bu konuya ilgi duyan her yaştan sinema meraklısı için de faydalı bir kaynak.

Barkod: 9786257952682 Dizi: Dinozor Çocuk

Stokta

Açıklama

Stop Motion – Çocuklarla Sinema kitabıyla sinemayı var eden oldukça temel bir yöntem olan stop motion’la tanışacaksınız. Kitap, çocuklar ve gençler için tasarlandı ancak bu konuya ilgi duyan her yaştan sinema meraklısı için de faydalı bir kaynak.

Bir film yapım sürecini “Çekim Öncesi Hazırlık”, “Çekim” ve “Çekim Sonrası” olmak üzere üç temel başlıkta ele alan Stop Motion – Çocuklarla Sinema kitabıyla, bir animasyon film fikrinin oluşmasından senaryosunu yazmaya, karakter ve sahne hazırlığından çekimine varıncaya dek temel bilgileri edineceksiniz. Ayrıca filme ses ve müzik eklemekten jeneriğini oluşturmaya, görsel efektlerin uygulanmasından sosyal medyada yayınlanmasına kadar geçen süreci de deneyimleyerek kendi animasyon filminizi kolaylıkla tasarlamak ve gerçekleştirmek için en gerekli adımları öğrenmiş olacaksınız. Gerisi sizin hayal gücünüze kalıyor.

Künye

Boyutlar13 × 19,5 cm
Marka

Yazar

Yaş Grubu

Sayfa Sayısı

96

Boyut

22x22cm

Yazar

Gürşat Özdamar

 İzmir Ege Üniversitesi Çeşme Denizcilik Yüksek Okulu mezunu Kaptan. En uzun süreyle aralıksız film izleme Guinness dünya rekortmenlerinden biri (55 saat 23 dakika). Atölye Gezginci’de dans tiyatrosu ve belgesel sinema çalışmaları yürüttü. “Dans Olmadan Edemeyiz” isimli bir belgesel hazırladı. Birçok uzun ve kısa metrajlı filmlerde sanat asistanı ve kurgu yönetmeni olarak görev yaptı. 100 yönetmenin 1’er dakikalık 100 filminden oluşan “Barış İçin Sinema” film fikrini gerçekleştirdi. Bu kapsamda, Zeki Alasya’nın da katılımcısı olduğu Bahçeşehir sinema kampının yürütücüsü oldu “Arka Sokaklar” dizisinin grafik animasyonlarını hazırladı. Nesin Vakfı başta olmak üzere pek çok kurum, okul, etkinlik ve festivalde çocuklarla sinema atölyeleri düzenledi. Her yaştan çocuğun sinemayı eğlenerek öğrenmesine ve film yapımını deneyimlemelerine önayak oldu. İstopmotion İstanbul Sinema Topluluğu’nda Mükerrem Yıldız ile beraber Çocuklarla Sinema atölyeleri gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Bu alandaki deneyimlerini CANLAN! Çocuklarla Sinema ismi ile kitaplaştırdı. Bu kitap, bu alandaki ilk Türkçe kaynak özelliğini taşıyor. Sinema Emekçileri Sendikası Sine-Sen Disiplin Kurulu üyesi. Kadıköy Moda Koşan Kaplumbağa Anaokulu sinema atölyesi eğitmeni ve İstanbul Enka Okulları sinema kulübü yönetmeni.

0