Horozun Vakti

Orijinal fiyat: 100,00₺.Şu andaki fiyat: 75,00₺.

Sven Nordqvist, “Pettson ve Findus” serisinde sorunların çözüme kavuştuğu güvenli bir dünya kuruyor.

Barkod: 9786257952699 Dizi: Dinozor Çocuk

Stokta

Açıklama

İhtiyar Pettson’un kümesinde on tavuğu varmış.

Kedi Findus tavuklara sataşır ve birbirlerini kovalarlarmış. Pettson’dan sonra, Findus’un en iyi arkadaşları tavuklarmış.

Pettson bir gün çiftliğe bir horoz getirmiş.

“Ooo, horoz gelmiş,” diye sevinmiş tavuklar.  “Ne kadar yakışıklı!” Findus bu durumdan hiç hoşlanmamış, horozun hayatlarında çok fazla yer kapladığını düşünmüş.

Sven Nordqvist, Pettson ve Findus serisinde,

sorunların çözüme kavuştuğu güvenli bir dünya kuruyor. Nordqvist’e göre böyle bir dünya, günümüz çocuklarına

ihtiyaç duyduğu güveni sağlıyor.

Dünya makul olmalıdır.

Aslında, şahsen benim arzu ettiğim bu.

Künye

Marka

Yayın No

1685

Dizi

Dizi No

152

Yazar

Resimleyen

Orijinal Adı

Tuppens Minut

Çevirmen

Editörler

Kapak Uygulama

Dizgi

Yaş Grubu

Basım Tarihi

Boyut

21×29,7

Baskı

1

Yazar

Sven Nordqvist

Sven Nordqvist, 1946’da Helsingborg’da doğdu. Bütün hayatı boyunca çizim ve resim yaptı. Mimarlık ve öğretmenliğin yanı sıra kendi grafik atölyesinde çalıştı. 1983 yılında, Agaton Öman ve Alfabe kitabıyla, Opal Yayınevi’nin Resimli Kitap Yarışması ödülünü kazandı. Bir sonraki kitabı Doğum Günü Pastası’nda, Pettson ve Findus karakterlerini yarattı. İlk başta, bu karakterlerle devam edecek bir kitap serisi düşünmese de yaşlı adam ve kedisi yakasını bırakmayıp en sevilen karakterleri oldu.Sven Nordqvist, onlu yaşlarında, MAD dergisi çizerlerinden çok etkilendi, bu etkinin izleri zayıflasa da hiç kaybolmadı. Marangozluk ve mekanik tasarımlar yapmayı seven Nordqvist, bu sevgisini Pettson karakterine de aşıladı.Sven Nordqvist’in çizimleri, eşine az rastlanılır renk ve detay zenginliğiyle ayırt edilir. Her resim, küçük figürlerle dolu ayrı bir dünya gibidir. Bu resimlere baktıkça, durmadan yeni detaylar görülür. Resimlerinin –çocuklardan, resimli kitap çağını çoktan geride bırakmış yetişkinlere kadar– herkes tarafından sevilmesinin nedeni belki de budur.Sven Nordqvist, 1946’da Helsingborg’da doğdu. Bütün hayatı boyunca çizim ve resim yaptı. Mimarlık ve öğretmenliğin yanı sıra kendi grafik atölyesinde çalıştı. 1983 yılında, Agaton Öman ve Alfabe kitabıyla, Opal Yayınevi’nin Resimli Kitap Yarışması ödülünü kazandı. Bir sonraki kitabı Doğum Günü Pastası’nda, Pettson ve Findus karakterlerini yarattı. İlk başta, bu karakterlerle devam edecek bir kitap serisi düşünmese de yaşlı adam ve kedisi yakasını bırakmayıp en sevilen karakterleri oldu.Sven Nordqvist, onlu yaşlarında, MAD dergisi çizerlerinden çok etkilendi, bu etkinin izleri zayıflasa da hiç kaybolmadı. Marangozluk ve mekanik tasarımlar yapmayı seven Nordqvist, bu sevgisini Pettson karakterine de aşıladı.Sven Nordqvist’in çizimleri, eşine az rastlanılır renk ve detay zenginliğiyle ayırt edilir. Her resim, küçük figürlerle dolu ayrı bir dünya gibidir. Bu resimlere baktıkça, durmadan yeni detaylar görülür. Resimlerinin –çocuklardan, resimli kitap çağını çoktan geride bırakmış yetişkinlere kadar– herkes tarafından sevilmesinin nedeni belki de budur.

0