Uzayda Şehvet

75,00

Barkod: 9786053146780 Dizi: Bilimkurgu

Stokta

Açıklama

Benzersiz çağdaş bilimkurgu yazarlarından birinin hem kurgu hikâyelerini hem de kurgu dışı makalesini birleştiren bu kitap, yazar ve matematikçi olarak Rudy Rucker’ın zihin yapısına bir bakış sunuyor. Rucker’ın matematikçi ve bilim insanı olarak kariyerinin, çok satan bir yazarın kariyeriyle nasıl örtüştüğü hakkında derinlemesine yapılmış bir röportaj da içeren bu özel derleme, bilimkurgu meraklıları için olmazsa olmazlardan. Rudy Rucker, uçuk-kaçık bu başyapıtında, transrealizm akımının hem kişisel hem de politik olanı dönüştürmedeki rolünü belgeliyor, edebiyatta ve hayatta “yüksek gnarl” ve “düşük gnarl” arasında matematiksel bir kesinlikle ayrım yapıyor ve devrimci bir proje olarak popüler kültürü yeniden yaratmayı savunuyor.

“Rucker, evrenin tuhaflıklarından büyülenmiş bir matematikçi ve son derece esprili bir kaleme sahip bir yazar.”

Publishers Weekly

“Rudy Rucker gerçekten de ender bulunur bir eğlence anlayışına sahip. Onu Lewis Carroll ile kıyasladılar ve bu kıyaslama bir haddini bilmezlik değil. Carroll gibi, Rucker da sadece paradokslardan hoşlanmakla kalmayıp, aynı zamanda bu keyfi tamamen çılgın bir mizahla çoğaltan bir matematikçi.”

Washington Post

Künye

Marka

Yayın No

1723

Dizi

Dizi No

12

Orijinal Adı

Surfing the Gnarl Plus…

Yazar

Çevirmen

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Kapak Tasarım

Kapak İllüstrasyonu

Dizgi

Sayfa Sayısı

112

Boyut

13 x 19,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Baskı Tarihi

Yazar

Rudy Rucker

Bilimkurguda siberpunk akımının gerçek Dread Lort-larından biri olan Rudolf von Bitter Rucker, filozof G. W. F. Hegel’in torununun torununun torununun toru-nudur.1946’da dünyaya gelişinden bu yana Rucker matematik-çi, bilim yazarı (The Fourth Dimension), internet editö-rü (Flurb), ödüllü bilimkurgu yazarı (yazdığı Ware romanları için iki Philip K. Dick Ödülü sahibi) ve eski usul bir bilgisayar korsanıdır.Resim de yapıyor.Kentucky yerlisi, Macar eşiyle Silikon Vadisi’nde yaşıyor.

0