Daha Geride Kalanlar

Orijinal fiyat: 100,00₺.Şu andaki fiyat: 75,00₺.

Dünya üzerinden kaybolan milyonlarca insan, çölde bir peygamber, Uzi’li melekler, Deccal’in yönetiminde yedi yıl ve dünyanın sonunda kurulan bir rock grubu… Terry Bisson’ın taşlamalarla dolu eseri Daha Geride Kalanlar, dünyadaki

Barkod: 9786053145769 Dizi: Bilimkurgu

Stokta

Açıklama

Dünya üzerinden kaybolan milyonlarca insan, çölde bir peygamber, Uzi’li melekler, Deccal’in yönetiminde yedi yıl ve dünyanın sonunda kurulan bir rock grubu… Terry Bisson’ın taşlamalarla dolu eseri Daha Geride Kalanlar, dünyadaki varlığınıza bambaşka bir açıdan bakmanızı sağlayacak.

“Toprak reformu” dedi General Kreig gururla arkasındaki zırhlı buldozeri işaret ederek. Buldozer iki katlı bir evi yıkıyor, Arap baş örtülü kadınlar feryat ediyor, müdahale edemeden bakıyorlardı. “Çöle çiçek açtırıyoruz.”

Özel Görelilik oyunu ise eski dostlarıyla bir öğleden sonra daha geçirebilmek için ölümden dönmeyi başaran Einstein’ın, misafirleriyle birlikte gelecekteki bir siyasi protesto hazırlığına denk gelmesini ve kendileri gibi eylemci gençlerle geçmişi anmasını işliyor.

Künye

Marka

Yayın No

1603

Dizi

Dizi No

10

Orijinal Adı

The Left Left Behind

Yazar

Çevirmen

Son Okuma

Kapak Tasarım

Kapak İllüstrasyonu

Dizgi

Sayfa Sayısı

112

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Terry Bisson

12 Şubat 1942’de Kentucky, Owensboro’da doğan Amerikan bilimkurgu ve fantezi yazarı Terry Bisson, Yeni Sol ve Eski Güney’le şekillenmiş bir kalemkeş. Pek çok romanı arasında Talking Man (1986), Fire on the Mountain (1988), Voyage to the Red Planet (1990), Pirates of the Universe (1996) ve The Pickup Artist (2001) sayılabilir. 1990 tarihli kısa öyküsü “Bears Discover Fire” hem Hugo hem de Nebula ödüllerini kazandı. Tümüyle diyaloglardan oluşan ve iki kez de sinemaya uyarlanan öyküsü “They’re Made Out of Meat” ise son birkaç on yılın en çok yeniden basılan bilimkurgu öykülerinden biri olarak literatüre geçti.Gazete ve dergiler için makaleler yazmasının yanı sıra, film senaryoları, tiyatro oyunları, çizgi romanlar ve Boba Fett maceraları kaleme aldı. Aynı zamanda bir editör ve araba tamircisi de olan yazar, yaşamını Kaliforniya’da sürdürüyor.

0