Geniş Ovaların Mamutları

Orijinal fiyat: 130,00₺.Şu andaki fiyat: 97,50₺.

Barkod: 9786053146148 Dizi: Bilimkurgu

Stokta

Açıklama

“Arnason’ın bilgece ve ilgi uyandıran hikâyeleri, kanıksadığımız şeyleri sorgulamamızı sağlıyor. Sevme biçimimizi, nasıl savaştığımızı, nasıl yaşadığımızı.”
Maureen McHugh, Tiptree ve Hugo Ödülleri sahibi

“Büyük bir yazar, bireysel bir yaşam hikâyesi yazabilir ve bununla daha büyük bir dünyaya dair bir çağrışım da üretebilir. Ancak, dünyanın tarihöncesini ve geleceğini kapsayacak kadar büyük bir çağrışıma nadiren rastladım. Ya da bunun yirmi binden biraz daha fazla kelimeyle başarıldığına. Arnason büyük bir yazar ve Geniş Ovaların Mamutları harika bir hikâye.”
Karen Joy Fowler, Jane Austen Book Club adlı çok satan kitabın yazarı

“Eleanor Arnason inanılmaz bir yazar; doğrudan, kendini adamış bir kaleme ve keskin bir bakış açısına sahip. Metinlerindeki gerçeklik ne kadar fantastik olursa olsun, yine de çalışmaları gerçekliğe sıkı sıkıya bağlı ve karakterlerine gösterdiği şefkat ve saygı; güç, politika ve makul yaşamlar sürdürme arzusu duyan insanlar arasındaki katı etkileşime odaklanırken bile hikâyelerini içtenlik ve mizahla besliyor. Geniş Ovaların Mamutları, takdire şayan çalışmalarına eklenen hoş bir metin.”
Suzy McKee Charnas, Hugo, Nebula ve Tiptree Ödülleri sahibi

Künye

Marka

Yayın No

1702

Dizi

Dizi No

11

Orijinal Adı

Mammoths of the Great Plains

Yazar

Çevirmen

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Kapak Tasarım

Kapak İllüstrasyonu

Dizgi

Sayfa Sayısı

144

Boyut

13 x 19,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Eleanor Arnason

Eleanor Arnason, 1942’de New York’ta doğdu. Annesi Elizabeth Hickcox Yard, Batı Çin’deki bir misyoner topluluğunda büyüyen bir sosyal hizmet görevlisiydi. Babası Hjorvardur Harvard Arnason, İzlandalı göçmenlerin oğlu ve bir sanat tarihçisiydi. Sanata, edebiyata, müziğe, tarihe ve sosyal adalete olan ilgisini ebeveynlerinden aldı. Bilime olan ilgisinin nereden geldiğinden emin değil. Belki anne babasının onu teşvik ettiği merakından, belki de Captain Video’yu televizyonda gördüğü ilk andan itibaren sevdiği bilimkurgudan.

0