Nora İstanbul Bir Hiçtir

Orijinal fiyat: 100,00₺.Şu andaki fiyat: 75,00₺.

Lal Laleş, Nora İstanbul Bir Hiçtir’de bize hafıza çekmecesinde saklanan bir aşkın gün dökümünü anlatıyor. Cezayir Sokağı’na seslerini bırakıp kendi denizlerine dönen Martılar… Yalınayak geçilen denizler… Köknar

Barkod: 9786053145189 Dizi: Şiir

Stokta

Açıklama

Lal Laleş, Nora İstanbul Bir Hiçtir‘de bize hafıza çekmecesinde saklanan bir aşkın gün dökümünü anlatıyor. Cezayir Sokağı’na seslerini bırakıp kendi denizlerine dönen Martılar… Yalınayak geçilen denizler… Köknar yapraklarına emanet edilen kalpler… Ve karanfilli hakikat!.. Nora İstanbul Bir Hiçtir, sır cümlelerle dolu bir Aşkşiir.

Künye

Yayın No

1503

Dizi

Dizi No

44

Yazar

Orijinal Adı

Nora İstanbul Bir Hiçtir

Çevirmen

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Yazar

Lal Laleş

Şair, çevirmen ve editör. 1975 yılında Mardin Kızıltepe’de doğdu. Lal Laleş, Dicle Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. 1993-2006 yılları arasında Tiyatro Anadolu, İmgesel Düşler ve Teatre Orient gibi bağımsız tiyatro gruplarında dramaturg, rejisör ve sanat yönetmeni olarak çalıştı. Kürtçenin Kurmancî diyalektiyle yazdığı ilk şiirlerini 2003 yılında yayımlanan Berbejna Rê (Yol Kolçağı) kitabında topladı. 2009 yılında Deqên Qesas (Katil Dövmeler) ve 2011 yılında Matmayînên Ronyayê (Ronya ve Afallamaları) okuyucuyla buluştu. Eserlerinde ağırlıklı olarak tarihî ve mitolojik figürlere ve referanslara yer veren Laleş, Türkiye’de ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde ağırlıklı olarak modern Kürt şiiri, Kürt edebiyatı ve Kürt yayıncılığı üzerine bildiriler sundu, panel ve konferanslara katıldı. Lal Laleş, 2004’ten bu yana Diyarbakır’da Lîs Yayınları’nın genel yayın yönetmenliğini yürütüyor. Yayınevinin Mor Mühürler, Ehmedê Xanî Kitaplığı gibi birçok dizisinin yayına hazırlanmasında yer aldı. Şiirleri çeşitli süreli yayınlarda Türkçe, Arapça, İsveççe, Gürcüce ve İngilizceye çevrildi.

0