Kaçaklar

Orijinal fiyat: 180,00₺.Şu andaki fiyat: 135,00₺.

Kaçaklar, İsveç’in en sevilen çocuk ve gençlik kitapları yazarlarından biri olan Ulf Stark’tan dokunaklı ve mizah dolu bir macera kitabı.

Barkod: 9786257952712 Dizi: Dinozor Çocuk
Yazar:Ulf Stark

Stokta

Açıklama

Büyükbaba Gottfrid hastanede yatmaktadır. Hayatta kendini en mutlu hissettiği ve yıllarını geçirmiş olduğu adanın özlemini çekmektedir. Ne yapıp edip bir an önce oraya gitmek ister. Torunu Gottfrid bunun gerçekleşebilmesi için elinden gelen her şeyi yapar. Ve birlikte son bir maceraya atılırlar…

Kaçaklar, İsveç’in en sevilen çocuk ve gençlik kitapları yazarlarından biri olan Ulf Stark’tan dokunaklı ve mizah dolu bir macera kitabı. Kitty Crowther’in çizimlerini yaptığı kitap, 2018’de August Ödülü’ne aday gösterildi.

Künye

Marka

Yayın No

1688

Dizi

Dizi No

153

Orijinal Adı

Rymlingarna

Yazar

Çevirmen

Editör

Son Okuma

İllüstrasyon

Yaş Grubu

Dizgi

Sayfa Sayısı

128

Boyut

13 x 19,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Ulf Stark

İsveçli bir yazar ve senaristtir. İsveç’in en büyük çocuk ve gençlik yazarlarından biri olarak kabul edilir.Yazarın en büyük çıkışı 1984’te yazdığı Dårfinkar ve Dönickar kitabıyla gerçekleşmiş ve kitap daha sonra dizi olarak İsveç’in ulusal kanalı SVT’de gösterilmiştir. Büyük ilgi gören diğer bir kitabı ise, 1991 yılında yazdığı Min vän Percys Magiska Skor olmuştur.Ulf Stark yıllar içinde hem İsveç’te hem de yurtdışında çeşitli ödüllere layık görülmüştür. Astrid Lingren, Alman Gençlik Edebiyatı ve August Ödülleri bunlardan birkaçıdır.1992’de Anna Höglund’un çizimlerini yaptığı Kan du vissla Johanna kitabı 1994 yılında aynı isimle filmi çekilmiştir.Zamansız ölümünden (2017) kısa süre önce tamamladığı kitabı Kaçaklar, 2018 yılında yayımlandıktan kısa bir süre sonra çeşitli dillere çevrilerek birçok çocuğun kütüphanesinde yerini almıştır.

0