Hayat Devam Ediyor

Orijinal fiyat: 230,00₺.Şu andaki fiyat: 172,50₺.

Barkod: 9786257425490 Dizi: Düşbaz

Stokta

Açıklama

Yakın zaman önce büyük bir kayıp yaşamış olabilirsin. Belki anneni kaybettin, belki babanı, anneanneni, dedeni ya da babaanneni. Çok sevdiğin biri artık seninle değil. Yanından ayırmadığın evcil hayvanın uzaklara gitmiş olabilir. Bir anda telefonun çalmış ve eskiden çok sıkı görüştüğün ama araya yılların girdiği dostunun bir anda ölüm haberini almış olabilirsin. Veya feci bir ayrılık acısıyla başa çıkmaya çalışıyor; kronik rahatsızlıklarla ve günden güne artan ağrılarla mücadele ediyorsun belki. Yıllardır özlemini çektiğin ve hayalini kurduğun bebek için sancılı ve acılı bir süreçten de geçiyor olabilirsin.

Bunların hepsi, birkaçı, biri ya da hiçbiri. Yaşadığın acı çok taze olabilir veya yıllar önceye ait bir yasın vakti ancak gelmiştir, üzüntü tüm yüreğini sarmaya başlamıştır. Bazı kayıplarsa seni belirsizlik içinde de bırakabilir, düşük yapmak veya demans hastalığı gibi; haliyle beklentilerin, umudun, güvenin, kimliğin yitirilmesine hatta daha fazlasına da sebep olabilir.

Belki de yaşadığın kayıplar birikmiş birikmiş, kocaman bir üzüntü yumağı olarak çıkmıştır karşına. Travmatik bir kayıp olabilir bu veya sana travmatik gibi görünüyor da
olabilir.

Kimleri ve neleri, nasıl kaybettiğini bilmiyorum ama kaybın için üzgünüm.

Hatta çok, çok üzgünüm.

Neyse ki bu kitapla karşılaştın.

Klinik psikoterapist Gina Moffa, bu kitabında yas sürecini her yönüyle ele alırken okurlarının bu süreci en az hasar alarak geçirmesi için pratik öneri ve yöntemler sunuyor.

Yazarın kendi yas deneyimden de esinlenerek yazdığı bu kitap yas tutmaya dair, yasla yüzleşmeye ve yasla yaşamaya dair bir başucu kılavuzu.

Künye

Marka

Dizi

Dizi No

46

Orijinal Adı

MOVING ON DOESN'T MEAN LETTING GO: A MODERN GUIDE TO NAVIGATING LOSS

Yazar

Çevirmen

Yayın Direktörü

Yayın Yönetmeni

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Kapak Tasarım

Kapak Uygulama

Dizgi

Sayfa Sayısı

272

Boyut

13,5 x 21,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Gina Moffa

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

0