Sıradan İnsanlar Müzesi

198,00

Yitirdiğiniz sevdiklerinizin geride kalan eşyalarını saklayacak yeriniz yoksa ve onlardan kurtulmanız tek çareyse bu kitap tam size göre.

Barkod: 9786257425384 Dizi: Düşbaz

Stokta

Açıklama

Yitirdiğiniz sevdiklerinizin geride kalan eşyalarını saklayacak yeriniz yoksa ve onlardan kurtulmanız tek çareyse bu kitap tam size göre.

Hâlâ annesinin ani ölümünün etkisinde olan Jess, şimdiye kadar yaptığı en zor şeyi yapmak üzeredir: satılabilmesi için çocukluğunun evini boşaltmak. Jess bir ömrü barındıran hatıraları gözden geçirirken bir türlü ayrılamayacağı bir şeyle karşılaştığında her şey durur: eski bir ansiklopedi seti. Tamamen geri dönüşüme hazır, yıpranmış sayfalar. Jess’e göre ise sevgiyi ve annesinin her zaman sahip olmasını istediği geleceği temsil eden kâğıtlar.

Jess kitaplara yeni bir yuva bulmaya çalıştığı esnada mektuplarla, fotoğraflarla ve eski eşyalarla dolu, depo olarak kullanılan ve Sıradan İnsanlar Müzesi olarak bilinen bir mekân keşfeder. Kendisini bir anda deponun gizemli sahibiyle birlikte müzenin resmi olmayan sorumlusu olarak bulur.

Bakımını üstlendikleri ve korumaları altındaki objelerin geçmişini araştırırken yalnızca nesillere ve kıtalara yayılan yürek burkan hikâyeleri çözmekle kalmaz, eve ve kendilerine dair uzun süredir gömülü sırları da gün yüzüne çıkarırlar.

Mike Gayle’in terk edilmiş bir hatıra kutusundan ilham alan ve gerçek bir hayat hikâyesine dayanan romanı Sıradan İnsanlar Müzesi, anılar ve kayıplar, geride bıraktıklarımız ve kendimiz için yarattığımız gelecek hakkında dokunaklı bir roman.

Künye

Marka

Yazar

Orijinal Adı

The Museum of Ordinary People

Çevirmen

Yayın Yönetmeni

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Kapak Uygulama

Kapak Tasarımı

Dizgi

Sayfa Sayısı

352

Boyut

13,5×21,5 cm

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

Baskı

1

Yazar

Mike Gayle

Birmingham’da doğup büyüdü. Salford Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra müzik gazetecisi olma hevesiyle Londra’ya taşındı. Ancak bu gerçekleşmedi. The Sunday Times, The Guardian ve Cosmopolitan gibi çeşitli yayınlar için yazdı. Yazar, The Independent tarafından “Kahkaha ve acı verici derecede keskin gözlemlerle dolu” ve The Times tarafından “Umutsuz bir romantiğin komik, samimi bir anlatımı” olarak selamlanan, Sunday Times’ın en çok satan ilk on kitabı listesinde yer alan My Legendary Girlfriend’in [Efsanevi Kız Arkadaşım] yayımlanmasının ardından 1997 yılında tam zamanlı bir roman yazarı oldu. Bugüne kadar aralarında Bay İlişki, Otuzu Devirmek ve Wish You Were Here’ın da bulunduğu on iki romanın yazarıdır. Kitapları otuzdan fazla dile çevrilmiştir. Manchester ve Londra’da bulunduktan sonra yazar şimdi Birmingham’da karısı, çocukları ve bir tavşanıyla birlikte yaşıyor.

0