Gizli Geçit Termessos

Orijinal fiyat: 170,00₺.Şu andaki fiyat: 127,50₺.

Yavaş bir yürüyüşle on dakikada kendini limanda bulduğun o geniş cadde, sağda bir terzinin ya da çömlekçinin kenar duvarları yıkık da olsa hâlâ ayakta duran dükkânı, biraz ilerde solda bir tiyatro mekânı… Antik kentler onu ziyaret

Barkod: 9786057445537 Dizi: Dinozor Genç

Stokta

Açıklama

Yavaş bir yürüyüşle on dakikada kendini limanda bulduğun o geniş cadde, sağda bir terzinin ya da çömlekçinin kenar duvarları yıkık da olsa hâlâ ayakta duran dükkânı, biraz ilerde solda bir tiyatro mekânı… Antik kentler onu ziyaret edenleri bir zaman yolculuğuna çıkarır. Bu yolculukta sessizce çevremizi izler ve o zamanlar insanların nasıl yaşadığına dair hayaller kurarız.

Gizli Geçit Termessos, Bilgeler Zamanı‘nın ilk kitabında yaz kampında buluşan ve kendilerini Termessos’un antik zamanlarında bulan dört arkadaşın macerasına tanık oluyoruz. Onların zaman yolculuğu sayesinde sıradan bir antik kent ziyaretçisi olmaktan çıkıp o çağın insanlarının yaşantılarına eşlik ediyoruz.

Bilgeler’in Antik Çağ döneminde insanlığın geleceği için bulundukları bir kehanet, milenyum yıllarında yaşayan bu çocukları seçmiştir. Defne’nin kâbusları, Elif’in ikilemleri, Emre’nin ve Mert’in timsah derisi gibi sertleşen ciltleri ve daha pek çok olay çocukların bir an önce geçmişten gelen gizemi çözmesi gerektiğini hatırlatmaktadır. Bu heyecanlı ve dostluk kokan yolculuğa davetlisiniz.

Künye

Marka

Yayın No

1572

Dizi

Dizi No

27

Yazar

Editör

Son Okuma

Kapak Uygulama

Dizgi

Sayfa Sayısı

240

Boyut

13 x 19,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Zeynep Yıldız

1976 Ankara doğumlu olan yazar eğitim hayatına Antalya ve İstanbul’da devam etmiş, İTÜ Endüstri Mühendisliği’nden mezun olmuştur. Özel bir şirkette çalışan Zeynep Yıldız, amatör olarak tarih ve arkeoloji öğrenmektedir. Yazar, iki kız çocuğu annesidir.

0