Einstein’ın En Büyük Hatası

Orijinal fiyat: 204,00₺.Şu andaki fiyat: 153,00₺.

“Bodanis, elinizdeki kitapta, 20. yüzyılın en meşhur dehasını mercek altına alıyor; bu dehanın hatalarına ışık düşürüyor. Bu kışkırtıcı biyografi, bilimsel çabaların gölgesinde zarifçe iş gören insani kusurları açığa

Barkod: 9786053142614 Dizi: Bilim

Stokta

Açıklama

“Bodanis, elinizdeki kitapta, 20. yüzyılın en meşhur dehasını mercek altına alıyor; bu dehanın hatalarına ışık düşürüyor. Bu kışkırtıcı biyografi, bilimsel çabaların gölgesinde zarifçe iş gören insani kusurları açığa çıkarıyor…”

Publishers Weekly

“Bodanis’in parıltılı bir şekilde bize sunduğu şey, bir insan olarak Einstein’ın acılarını anlamamız, onunla duygudaş olmamızdır.”

Popular Science

“Bodanis, karmaşık bir bilim dalı olan fiziği ustalıkla açıklayan olağanüstü bir yeteneğe sahip. Bodanis de tıpkı Einstein gibi: İkisi de fizikten zevk alıyor; basitliğe ve kısalığa bayılıyorlar. Bu kitapta evrenin teorisi hayatın teorisine dönüşüyor.”

The Times (Londra)

Tüm zamanların en büyük dehası olarak kabul edilen Albert Einstein, genel görelilik teorisi ile evrene dair anlayışımızda bir devrim yaptı ve atom çağına geçişimize yardımcı oldu. Ancak yaşamının neredeyse son otuz yılında çoğu bilim insanı tarafından görmezden gelindi ve fikirlerine en yakın arkadaşları tarafından bile karşı çıkıldı. Peki, bu nasıl oldu? Gençliğinde hayal gücü ve özgüveni kendisine hep yardımcı olmuştu, ama yeni bir alan olan kuantum mekaniği ile karşılaştığında, aynı nitelikler onu zayıf düşürdü. David Bodanis’in ifadesiyle Einstein, evrenin yapısını araştırmaya adadığı parlak dehaya rağmen, 19. yüzyılın determinist anlayışından uzaklaşamamıştı.

David Bodanis, Einstein’ın şüpheci, tuhaf bir öğrenciden dünyanın en parlak fizikçisine ve sonra şöhretini yitirmiş yalnız bir insan oluşuna dek tüm yaşamının izini sürüyor bu kitapta. Einstein’ın En Büyük Hatası, ünlü fizikçinin bilimsel başarılarına olduğu kadar, özel yaşamına ve rekabetin getirdiği çekişmelere de değinen bir çalışma… Bu kitap tüm o insani kusurlarına rağmen Einstein’ın dehasını ve günümüz bilimine etkilerini sürükleyici bir dille anlatıyor…

Künye

Marka

Yayın No

1160

Dizi

Dizi No

7

Orijinal Adı

Einstein's Greatest Mistake

Yazar

Çevirmen

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Kapak Tasarım

Dizgi

Sayfa Sayısı

272

Boyut

16,5 x 23,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

David Bodanis

0