Çocuk Edebiyatı ve Felsefe

Orijinal fiyat: 190,00₺.Şu andaki fiyat: 142,50₺.

Çocukların hayata dair soruları ve mantık yürütmeleri, anlamlandırma çabaları sonsuzdur. Dikkatli zihinlerin radarına takıldığında yetişkin dünyasına yeni kapılar açan çabalardır bunlar. Öte yandan son yıllarda oldukça ilgi gören

Barkod: 9786257952453 Dizi: Dinozor Çocuk

Stokta

Açıklama

Çocukların hayata dair soruları ve mantık yürütmeleri, anlamlandırma çabaları sonsuzdur. Dikkatli zihinlerin radarına takıldığında yetişkin dünyasına yeni kapılar açan çabalardır bunlar. Öte yandan son yıllarda oldukça ilgi gören çocuklar için felsefe çalışmaları, çocukların bu yaratıcı anlamlandırma çalışmalarına değerli katkılar sunarak, soruların ve akıl yürütmelerin çocuk zihninde kalıcı ve zevkli bir işleme girmesini sağlıyor.

Yılmaz Murat Bilican ve Nurşah Yılmaz’ın hazırladığı Çocuk Edebiyatı ve Felsefe başlıklı bu çalışma içinde barındırdığı 40 çocuk edebiyatı kitabını felsefe çalışmaları penceresinden ele alıyor ve alanda çalışma yapan P4C eğitmenlerine ve uzmanlarına değerli bir kaynak sunuyor.

Çocuklar İçin Felsefe çalışmalarını yürütmek için Türkçede hâlen kaynak ihtiyacı var. Elinizde bulunan bu kitap bu ihtiyaca cevap vermek üzere hazırlanmış bir çalışma. “Çocuk Edebiyatı ve Felsefe” birlikte düşünmeye, sorgulamayaveeleştirel düşünmeye alan açacak, bu ortamı besleyecek bir kaynak. Öğretmenlerin derslerini soruşturma temelli bir zihniyetle yürütmelerine yardımcı olacağını düşünüyorum.

Umarım öğretmenlerin sınıflarında P4C (Çocuklar için Felsefe), uygulamaları için teşvik edici ve ilham verici bir kaynak olur.

Onur Bakır

Felsefeci/P4C Eğitmeni

Künye

Marka

Yayın No

1555

Dizi

Dizi No

127

Orijinal Adı

Çocuk Edebiyatı ve Felsefe

Yazar

Yayıma Hazırlayan

Editör

Son Okuma

Kapak Tasarım

Dizgi

Sayfa Sayısı

256

Boyut

15 x 21 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Nurşah Yılmaz

2005 yılında Sakarya Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun oldu. 2010 yılında Ege Üniversitesi Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Formasyon Sertifikası aldı. Çeşitli özel öğretim kurumlarında rehber öğretmen ve felsefe öğretmeni olarak görev yaptı. Halen, Çocuklar İçin Felsefe Derneği’nde çocuklarla felsefe atölyeleri yürütüyor ve TED İzmir Koleji’nde ilkokul 1. sınıftan liseye kadarki yaş aralığında çocuklar için felsefe eğitmenliği yapıyor.

Yılmaz Murat Bilican

Bu kitapta sıkça adı geçen Ege’nin babası. 1986 Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar devlet okullarında ve son olarak İzmir Amerikan Koleji’nde felsefe öğretmenliği yaptıktan sonra 2016 yılında emekli oldu. Yazıları çeşitli mesleki dergilerde ve Radikal Gazetesi’nde yayınlandı. Halen T24 internet sitesinde yazıyor ve Çocuklar İçin Felsefe Derneği’nde çocuklar için felsefe atölyeleri yürütüyor.Yayınlanmış kitapları:Düşünme Çemberi (6 kitap) Nergis Seli ile. Say Yayınları, 2019.Babamın Defterleri, Dinozor Genç Yayınları, 2020.Çocuk Edebiyatı ve Felsefe, Nurşah Yılmaz ile. Dinozor Çocuk Yayınları, 2021.Çocuklarla Sanat ve Felsefe, Nurşah Yılmaz ile. Hayalperest Yayınları 2022.

0