Çakıltaşı

90,00

Bahçe duvarının arkasından uzun boyunlu, demir dişli bir canavar, ağzından topraklar saçarak Çakıltaşı’na bakıyordu. Çakıltaşı’nın bu canavarların arasında korkudan ödü kopuyordu.Evin sahibi tatlı anneanne kuşlarla birlikte bir

Barkod: 9786055648909 Dizi: Dinozor Çocuk

Stokta

Açıklama

Bahçe duvarının arkasından uzun boyunlu, demir dişli bir canavar, ağzından topraklar saçarak Çakıltaşı’na bakıyordu. Çakıltaşı’nın bu canavarların arasında korkudan ödü kopuyordu.Evin sahibi tatlı anneanne kuşlarla birlikte bir yolculuğa çıkmıştı.En yakın arkadaşı Doğa da uzaklara taşınmıştı.

Çakıltaşı’nı yutacak bir felaket yaklaşıyordu. Bu demir dişli canavarlardan kurtulmak neredeyse imkansızdı. Kuşlar, yaklaşan felaketi önlemek için toplanıp bir karar aldılar.Uzak ülkelere kadar uçabilen sığırcık kuşları, dünyanın dört bir yanındaki tarihi yapılaragiderek şu haberi ulaştıracaklardı:”Çakıltaşı yıkılıyooor!”

Çakıltaşı’nın hepimize tanıdık gelen bu öyküsünü Sezin Mavioğlu’nun güzel kaleminden okuyoruz.

Künye

Marka

Yayın No

1347

Dizi

Dizi No

85

Yazar

Resimleyen

Dizgi

Sayfa Sayısı

36

Boyut

22 x 22 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Baskı Tarihi

Yazar

Sezin Mavioğlu

1999 yılında İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdim. Galatasaray Lisesi’nde stajımı tamamladıktan sonra Özel Enka Lisesi’nde edebiyat öğretmenliğine başladım ve halen görevime devam ediyorum. Yazın dünyasına ilk olarak Türkiye Hikâyelerini Anlatıyor öykü derlemesiyle birlikte adım attım. “Bir Göl Kıyısı Hikâyesi” adlı öykümde çocukluğumun “cennet bahçesi”ni anlattım. Sonra o bahçeye dönerek çocuklara öyküler yazmaya başladım. Redhousekidz Yayınevi tarafından yayımlanan Kitap Karıncası bu bahçenin ilk öyküsü oldu. Kartal ve Kumru adında iki çocuğum var.

0