Beyaz Taşlar Diyarında Panik

Orijinal fiyat: 100,00₺.Şu andaki fiyat: 75,00₺.

Beyaz ve siyah taşlar satranç tahtası üzerinde bir oraya bir buraya gezinip dururlar. Onların en sevdiği oyundur bu. İleri, geri, çapraz ve daha birçok hamleyle birbirlerini yenmeye çalışırken çok eğlenirler. Ama gün gelir beyaz taşlar

Barkod: 9786055648794 Dizi: Dinozor Çocuk

Stokta

Açıklama

Beyaz ve siyah taşlar satranç tahtası üzerinde bir oraya bir buraya gezinip dururlar. Onların en sevdiği oyundur bu. İleri, geri, çapraz ve daha birçok hamleyle birbirlerini yenmeye çalışırken çok eğlenirler. Ama gün gelir beyaz taşlar gidecekleri yolları unuturlarsa neler olur dersiniz? Siyah taşlarla o en sevdikleri oyunları oynamak artık biraz zor olmaz mı?

Kurallar, beyaz taşların akıllarından uçup gitmiş olabilir ama neyse ki satranç tutkunu Ela, bütün beyaz taşları toplayıp hepsinin kuralları yeniden hatırlamaları için onları çalıştırır. Ela beyaz taşlar diyarında en sevdiği oyun olan satranç öğretmenin tadını çıkarırken bu taşların nasıl olup da kuralları unuttuğunu da bulmaya çalışır. Beyaz ve siyah taşların karşılaşma günü geldiğindeyse bazı sırlar ortaya çıkar ve beyaz taşların kuralları neden unuttuklarını öğreniriz.

Künye

Marka

Yayın No

1311

Dizi

Dizi No

75

Orijinal Adı

Beyaz Taşlar Diyarında Panik

Yazar

Son Okuma

Kapak Tasarım

Resimleyen

Dizgi

Sayfa Sayısı

112

Boyut

13 x 19,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Nil Pröttel

Almanya doğumlu yazar, bir süre orada yaşadıktan sonra ülkesine dönerek yaşamına burada devam etmektedir. Türkiye’de ve Almanya’da olmak üzere iki üniversite bitiren Pröttel, satranç eğitmeni olarak eğitim kurumlarında görev yapmaktadır.Yaşamın bir satranç oyunu gibi olduğunu düşünen yazar, başarının ileriyi görmekle mümkün olduğuna inanır. Nil Pröttel, satranç alanının yanı sıra edebiyat alanında da eserler vermiştir. Miş ve Son’suz yetişkinler için yazdığı kitaplarıdır. Çocuklar için de öyküler yazan yazar, Almancadan Türkçeye altı kitabın çevirisini yapmış, dünya klasiklerini edebiyatımıza kazandırmıştır.

0