Bana Bir Hikâye Anlat

Orijinal fiyat: 144,00₺.Şu andaki fiyat: 108,00₺.

“Hikâye anlatımı hiç şüphesiz dinleyicinin zihninde bilgi veya fikirlerin izini bırakmanın en iyi yoludur. Bu kitap, hikâye anlatımının anahtar bir eğitim aracı olarak kullanımının teşvikine yardımcı olacaktır.” —Dr. Jane

Barkod: 9786257425308 Dizi: Düşbaz

Stokta

Açıklama

“Hikâye anlatımı hiç şüphesiz dinleyicinin zihninde bilgi veya fikirlerin izini bırakmanın en iyi yoludur. Bu kitap, hikâye anlatımının anahtar bir eğitim aracı olarak kullanımının teşvikine yardımcı olacaktır.”

—Dr. Jane Goodall, DBE, Jane Goodall Enstitüsü’nün kurucusu ve BM barış elçisi

“Bu kitap sizi usul usul heyecanlandıracak ve çocuklarınızla aranızda derinden bir bağ kuracak. Sizlerde ‘Ben bunu yapabilirim,’ hissini uyandıracak.”

—Kim John Payne, Aile Danışmanı ve Daha Sade Bir Hayat‘ın çoksatan yazarı

“En iyi hikâyeler bizi en derinden tanıyan insanlar tarafından anlatılır. Bu konuda özgüven eksikliği duyuyorsanız size yardımcı olacak pek çok şey bu kitapta mevcut.”

—Steve Biddulph,Mutlu Çocuk Yetiştirmenin Sırları kitabının New York Times çoksatan yazarı

“Bir kitap nasıl bu kadar şahane olabilir! İnsanlar, dünyayı öncelikle hikâyeler aracılığıyla anlar, bu da sevdiğiniz miniklerin dünyasını birazcık hayal ve bol bol sevgiyle şekillendirebileceğiniz anlamına geliyor.”

—Bill McKibben,Çevreci ve Doğanın Sonu‘nun New York Times çoksatan yazarı

“İlişkilerde yoksulluk, günlük hayatta stres ve travmanın olduğu bugünlerde hikâye anlatımı bağ kurmayı, ümidi, iyileşmeyi ve direnci destekleyen her ebeveyn, öğretmen veya danışman için erişilebilir bir yöntem olarak kabul ediliyor. Silke ile Joe bu önemli hediyeyi kendilerine ait hikâyeler, atalarından kalma masallar ve öğretilerle sunuyor.”

—Fr. Richard Rohr,Lisanslı Klinik Sosyal Hizmetler Uzmanı ve Çocuk Terapisti

Künye

Marka

Dizi

Dizi No

27

Orijinal Adı

How To Tell Stories to Children

Yazar

Çevirmen

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Kapak Uygulama

Dizgi

Sayfa Sayısı

192

Boyut

13,5 x 21,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Joseph Sarosy

Bir ile üçüncü sınıfları bünyesinde barındıran ve açık havada eğitim veren bir okul olan The Juniper School’un kurucusudur. Fatherly dergisinde serbest zamanlı yazarlık yapmaktadır ve 2019 yılında aynı yıl NIEA Ödülleri’nin finalisti olan A Father’s Life [Bir Babanın Yaşamı] kitabını herhangi bir yayınevinin yardımı olmaksızın yayımlamıştır. Bölgesindeki erkeklerle ve babalarla çalışmaktadır ve dikkati ülkedeki takdire şayan babalara çekmek için #greatdad kampanyasını başlatmıştır. The Storytelling Loop [Hiâye Anlatma Döngüsü] adlı bloğu dünya çapında 70 binden fazla insan tarafından okunmuştur. Bağlantıda kalmak için HowToTellStoriesToChildren.com sayfasını ziyaret ediniz.

Silke Rose West

Otuz yılı aşkın süredir anaokulu öğrencilerini eğitmiş, Waldorf metodunda tecrübe sahibi bir Waldorf öğretmenidir. Taos Waldorf Okulu’nu 1995 yılında kurmuştur ve günümüzde de Taos Earth Children isimli, ormanda yer alan bağımsız bir anaokulunu işletmektedir. Taos’ta yaptığı kukla gösterileri, anlattığı hikâyeler ve ülke çapında çeşitli öğretmenlerle ve okullarla görüş alışverişinde bulunmasıyla bilinir.

0