Ayrıntı Dergi Sayı 42

Orijinal fiyat: 60,00₺.Şu andaki fiyat: 45,00₺.

2022 yılının sonuna geldik. Cumhuriyetin kuruluşunun yüzüncü yılına girerken üzerinde durduğumuz eşiği hangi yönde aşacağımıza dair yol ayrımının ufukta iyice belirginleştiği bir zamanı da idrak ediyoruz. Merkezin sürekli olarak

Barkod: AYRINTI DERGİ :42 Dizi: Ayrıntı Dergi

Stokta

Açıklama

2022 yılının sonuna geldik. Cumhuriyetin kuruluşunun yüzüncü yılına girerken üzerinde durduğumuz eşiği hangi yönde aşacağımıza dair yol ayrımının ufukta iyice belirginleştiği bir zamanı da idrak ediyoruz. Merkezin sürekli olarak sağa kaydığı; radikal sağ bir iktidarın karşısında merkezini sağın oluşturduğu bir muhalefet ittifakının şekillendiği düzenin kıyısında sosyalistler kümeleniyor. Bölüşüm ilişkilerinde emekçiler aleyhine görülmemiş denli artan uçurum, toplumsal taleplerin siyasallaşmasına karşı sürekli diri tutulan zaptetme aygıtlarıyla uygulanan zor, siyasal İslamcıların yurttaşlık alanını erkeklere tahsis ettiği alanlarda iktidar tarafından kollanan kadın ve çocuk düşmanı tarikat-cemaat yapılanmalarının norm haline gelme çabası… Yol ayrımı ufukta belirgin hale geldikçe “düşmanına” göz açtırmayan bir rejim.

Ayrıntı Dergi’nin önümüzdeki 42. ve 43. sayılarında yeni bir bölüm ile karşılaşacaksınız: “Bir Yol Kavşağında Türkiyeli Entelektüeller”. Seçimi de kapsayan bir yol ayrımına varacak Türkiye’de Kerim Can Kara ve Ulaş Bager Aldemir tarafından Türkiyeli entelektüellerle yapılan söyleşilerden oluşan bu bölüm i. Hükümet değişikliği temel sorunlarımıza çare olacak mı? ii. İlki olmayacağına göre Türkiye’deki demokrat/ilerici kitlelerin rolü, sorumluluğu ve etkisi ne olacak? Sorularını merkeze alıyor. Bu sayıda, Nilgün Toker, Fatmagül Berktay ve Şükrü Argın ile yapılan söyleşiler var.

Künye

Marka

Yayın No

1000

Dizi Editörü

Derleyen

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Kapak Fotoğrafı

Kapak İllüstrasyonu

Katkıda Bulunan

Düzelti

Yaş Grubu

Editörler

Boyut

21×29,7

Sayfa Sayısı

104

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

Baskı

1

1