Michel Piquemal

Eğitim bilimleri üzerine doktora düzeyinde çalışmalar yapmış ve daha sonra öğretmenlik mesleğini sürdürmüştür. İlk gençlik romanı olan Samani, l’Indien Solitaire 1988’de yayımlanmıştır. O zamandan bu yana 200’den fazla eser yayımlamıştır. Kızılderililer ve felsefe gibi çeşitli konulara ilgi duymaktadır. Eserleri birçok ödül kazanmıştır, bunlardan biri 2006’da “Prix des Incorruptibles” ödülüdür.
Ayrıca, Albin Michel yayınevinde “Carnets de Sagesse” ve “Paroles de” koleksiyonlarını kurmuştur ve bu serileri yönetmeye devam etmektedir. Gençler için felsefe kitapları da dahil olmak üzere birçok gençlik kitabı yazmıştır (Le Conteur Philosophe, Pikolo ile Felsefe Öğreniyorum Serisi). İlk romanı olan Le Cri du Poisson Rouge 2001’de yayımlanmıştır. Ayrıca, yetişkinler için kitaplar da yazmıştır, bunlar arasında denemeler (Heureux sans Dieu ni Religion, Hugo et Cie) ve liberalizme karşı bir broşür (Le Prophète du
Libéralisme 2005’te yayımlanmıştır) bulunmaktadır. 1989 yılında, gençlik romanı Le Jobard ile büyük gençlik ödülünü kazanmıştır.

Tek bir sonuç gösteriliyor

0