Tek Başına

Orijinal fiyat: 232,00₺.Şu andaki fiyat: 174,00₺.

“Okuruyla arkadaş gibi konuşan, gerçekçi ve hakikaten işinize yarayacak bir kitap… Çalışma masası olarak kullandığınız yer her neresi ise oraya bir tane bu kitaptan koyun, kendinizi  daha az yalnız hissetmenizi bile sağlayabilir.”

The Observer

Koronavirüs pandemisinin kökten değiştirdiği dünyamızda iş arayanların ilanlarda belki de maaştan bile daha çok odaklandığı bir madde var artık: uzaktan çalışma. Patronların hoşuna gitsin ya da gitmesin, haftanın beş (çoğu işyerinde altı!) günü ofise gitmek

Barkod: 9786257425445 Dizi: Düşbaz

Stokta

Açıklama

“Okuruyla arkadaş gibi konuşan, gerçekçi ve hakikaten işinize yarayacak bir kitap… Çalışma masası olarak kullandığınız yer her neresi ise oraya bir tane bu kitaptan koyun, kendinizi  daha az yalnız hissetmenizi bile sağlayabilir.”

The Observer

Koronavirüs pandemisinin kökten değiştirdiği dünyamızda iş arayanların ilanlarda belki de maaştan bile daha çok odaklandığı bir madde var artık: uzaktan çalışma. Patronların hoşuna gitsin ya da gitmesin, haftanın beş (çoğu işyerinde altı!) günü ofise gitmek istememek çalışma hayatının yeni normallerinden biri. Siz de tercihini bu yönde kullanan hatta kendi kendinin CEO’su olup ofis ortamına elveda diyenlerdenseniz tam kitabına geldiniz.

Ancak baştan söyleyelim; bu kitapta “Nasıl sıfırdan iş kurarım?”, “Nasıl oturduğum yerden döviz kazanırım?” ya da “Hobimi nasıl işe dönüştürürüm?” gibi soruların yanıtı yok. 

Yıllar önce geleneksel tam zamanlı çalışma hayatına son verip kendi kendinin patronu olan gazeteci ve editör Rebecca Seal, bu kitapta çok daha insana dair meselelerin peşine düşüyor: Düzenli gelirden vazgeçip kurduğumuz iş, hayalimizdeki iş olmak zorunda mı?, Anlamlı iş diye bir şey var mı?, Evden çalışırken yalnızlık duygusuyla nasıl başa çıkılır?, Bizi denetleyen kimse yokken mesai saatlerimizi, yemek aralarımızı neye göre belirleyeceğiz?, Gece gündüz e-posta kutusunu kontrol etmek normal mi?, Her an ulaşılabilir olmak zorunda mıyız?, Erteleme sorunuyla nasıl başa çıkarız?, Çok çalışmak maharet mi?

Evden çalışırken tek başına olabilirsiniz ama yalnız değilsiniz!

Künye

Marka

Dizi

Dizi No

41

Orijinal Adı

Solo – How To Work Alone (And Not Lose Your Mind)

Yazar

Çevirmen

Yayın Yönetmeni

Yayıma Hazırlayan

Yayın Direktörü

Son Okuma

Kapak Tasarım

Kapak Uygulama

Dizgi

Sayfa Sayısı

304

Boyut

13,5 x 21,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Rebecca Seal

İngiliz gazeteci, yazar ve editör Rebecca Seal, Londra’da Uluslararası Barış ve Güvenlik ile Uluslararası İlişkiler eğitimi aldı. Ancak kariyerini başka bir yönde geliştirmeyi tercih eden Seal, gazeteciliğe Observer gazetesinde başladı. On iki yıl önce kendi işinin patronu olup serbest çalışma kararı alan Seal hâlâ Observer, Guardian, Financial Times, Telegraph gibi önde gelen gazete ve dergilerde yazılar yazıyor. 2020’de yayımlanan Solo (Tek Başına) kitabı şu âna dek on dile çevrildi. Tek Başına’yı yazarken tecrübe ettiklerini “Solo Collective” adını verdiği podcast serisinde de paylaşan yazar, kendi tabiriyle “bize kötü olarak öğretilen ama aslında her zaman için öyle olmayan” duygularla ilgili yazdığı Be Bad, Better-How Not Trying So Hard Will Set You Free adlı kitabını Aralık 2023’te yayımlandı. Bunların haricinde on iki yemek kitabı yazan, sunuculuk deneyimi de bulunan Seal’ın, fotoğrafçı eşi Steven Joyce ile işlettiği bir fotoğraf stüdyosu da var.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

0