Salomé

Orijinal fiyat: 324,00₺.Şu andaki fiyat: 243,00₺.

Nietzsche Ağladığında’da bütün erkekleri bir bakışıyla dize getiren gizemli Salomé kimdi:Zerdüşt’ün esin perisi, Nietzsche’yi ağlatan kadın, “Rus” güzeli, erkekleri baştan çıkarmak için programlanmış bir makine miydi?

Barkod: 9789755393032 Dizi: Lacivert Kitaplar

Stokta

Açıklama

Nietzsche Ağladığında‘da bütün erkekleri bir bakışıyla dize getiren gizemli Salomé kimdi:Zerdüşt’ün esin perisi, Nietzsche’yi ağlatan kadın, “Rus” güzeli, erkekleri baştan çıkarmak için programlanmış bir makine miydi? Nietzsche’yi, Lou Salomé’nin kendi varisi olabileceğine inanmaya iten yalnızca onun güzelliği ve muhteşem özgüveni miydi?

Salomé, Nietzsche ve Paul Ree’nin evlenme tekliflerini reddederek entelektüel birlikteliği savundu: asla cinsel birlikteliğin yaşanmadığı bir evlilik yaptı; “sadakat”i reddederek Rilke’yle ve başka pek çok erkekle birlikte oldu. Freud’ la dostluğu ölene dek sürdü. Bütün yaşamı boyunca eserler üretti, ama yazdıklarından çok aşkları ve dostlukları konuşuldu. Kadın, Tanrı, aşk, cinsellik, din, Rusya, tiyatro gibi konularda kitaplar, makaleler yazdı. Psikanaliz alanında başarılı çalışmalar yaptı. Girdiği her ortamda etkili oldu; yaptığı ve öğrendiği her şey üzerine düşündü ve yazdı.

Nietzsche Ağladığında‘da küstahça tavırları, delici bakışları, özgürlüğe düşkünlüğüyle kapıdan giriveren yirmi bir yaşındaki Salomé’nin yaşamöyküsü… Gizem çözülecek mi?

Bir kartal gibi keskin zekâlı, bir aslan kadar yürekli.

Nietzsche

Geniş bir yüz, güçlü istemli bir çene, güzel, kavisli bir ağız, dinleyiciye ya da konuşmacıya her zaman dolu dolu bakan akıllı ifadeli gözler. Tamamen kadınsı, çekici bir insan, yumuşak ve güçlü.

Loulou Albert-Lasard

Onda olağanüstü olan, bir insanda aslında son derece olağan olması gereken şeylerdi. Dürüstlük, açık sözlülük, herhangi bir zaafı olmamak ve bencil olmadan kendini öne sürebilmek.

Anna Freud

Künye

Yayın No

315

Dizi

Dizi No

6

Yazar

Orijinal Adı

Salome

Çevirmen

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Yazar

Angela Livingstone

1