Nostalji

168,75

“Bu kitap Avrupa edebiyatının soluk göğünü aniden aydınlatan parlak bir ışık.” Le Monde Romanya’nın adı Nobel adayları arasında geçen çağdaş yazarı Mircea Cărtărescu, şaşırtıcı kitapların yazarı. Nostalji’de Bükreş’te

Barkod: 9786053141693 Dizi: Edebiyat

Stokta

Açıklama

“Bu kitap Avrupa edebiyatının soluk göğünü aniden aydınlatan parlak bir ışık.” Le Monde

Romanya’nın adı Nobel adayları arasında geçen çağdaş yazarı Mircea Cărtărescu, şaşırtıcı kitapların yazarı. Nostalji’de Bükreş’te geçirdiği çocukluk ve ergenlik dönemini masalsı, fantastik öğelerle işlerken, okuru ilginç ayrıntılar ve yarattığı gerilimlerle sarsıyor. Aşkın gizemlerini, değişen Bükreş kentinde ve kırsalda yaşananları, güzelliğe, birleşmeye duyulan özlemleri dile getiriyor.

Çeşitli bilimsel disiplinlerdeki yetkinliği ve antik dönemden günümüze uzanan edebiyat birikimi, yazarın olağanüstü anlatımındaki çekiciliği artırıyor. Varlıkların betimlenmesindeki yeğinlik onlara büyülü, mistik bir özellik kazandırıyor. Düşlerden, çılgınlık ve şiirsel cezbelerden yaratılan resimler, gerçek olarak algıladığımız varlıkların dokusuna işliyor, adeta onların yapısını, ruhlarını değiştiriyor.
Nostalji, soluksuz okunacak, bir kez okunduktan sonra da hafızada izler bırakacak bir roman…

Künye

Marka

Yayın No

1057

Dizi No

231

Orijinal Adı

Nostalgia

Yazar

Çevirmen

Son Okuma

Yazar

Mircea Cărtărescu

0