Myndos Geçişi

Orijinal fiyat: 168,00₺.Şu andaki fiyat: 126,00₺.

Aşk / hayat / ölüm ekseninde yaşanan, kişisel ayrıntılarla bezeli hikâyelerin “kolektif bir bilinç üzerinden aktarıldığı” Myndos Geçişi, ilk yayımlanışından on yıl sonra okurla yeniden buluşuyor: Bize uçurumlarımızı

Barkod: 9786053143420 Dizi: Şiir

Stokta

Açıklama

Aşk / hayat / ölüm ekseninde yaşanan, kişisel ayrıntılarla bezeli hikâyelerin “kolektif bir bilinç üzerinden aktarıldığı” Myndos Geçişi, ilk yayımlanışından on yıl sonra okurla yeniden buluşuyor: Bize uçurumlarımızı gösteren, Ahmet İnam’ın ifadesiyle “dil’inin müziğini yaralarının tarihinden besteleyen”, şair ile dil’in birbirini bulmaya çalıştıkları uzun iz sürüş sonunda vardıkları “söylenmemiş kelâmın kuyusu” olan bir şiir.

Künye

Marka

Yayın No

1254

Dizi

Dizi No

31

Orijinal Adı

Myndos Geçişi

Yazar

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Kapak Tasarım

Kapak Düzeni

Dizgi

Sayfa Sayısı

224

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Emirhan Oğuz

(1958) İstanbul doğumlu. Ateş Hırsızları Söylencesi adlı çalışması 1987 Akademi Kitabevi Şiir Ödülü ve 1988 Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü’ne değer görülen Oğuz, takip eden yıllarda yirmi yılı aşkın süre kitap yayımlamadı. Kitabın basımından önceki dönemde olduğu gibi sonrasında da istisnai bazı katkılar dışında edebiyat dergilerinde ve basında yer almadı. 2009 yılında ilk kitabının yeniden basımıyla birlikte Myndos Geçişi adlı ikinci kitabını okurla paylaştı. 2010 Altın Portakal Şiir Ödülü’ne değer görülen Myndos Geçişi ödülün geleneksel sempozyumuna konu oldu ve sunulan bildiriler Emirhan Oğuz Şiiri ve Myndos Geçişi adıyla ertesi yıl kitaplaştırıldı. İsmail Mert Başat’a göre Myndos Geçişi, “yankıları hâlâ duyulan Ateş Hırsızları Söylencesi’nden sonra... modern şiirin karşı-dili kurulurken bu dilin arınma, yalınlaşma, zenginleşme yollarının nasıl katedileceğini, boşluğa bakılabileceğini ve boşluğun müziğiyle ve devinimler içinde nasıl ‘görülebileceğini’ sergileyen” yeni bir şiire işaret ediyordu.

0