Müzede Ne Var?

Orijinal fiyat: 450,00₺.Şu andaki fiyat: 337,50₺.

Stokta

Açıklama

Müzede Ne Var? müzelerin geçmişten bugüne nasıl değiştiğini eğlenceli bir anlatımla paylaşıyor. Günümüz müze türlerini tanıtırken, sanat müzeleri hakkında bilgiler sunuyor.

Bu kitapla çocuklar, İstanbul Modern’de renkli ve keyifli bir yolculuğa çıkarken, ilham verici bir sanat müzesi keşfediyor.

Künye

Marka

Yayın No

1713

Dizi

Dizi No

157

Yazar

Son Okuma

Katkıda Bulunan

Resimleyen

Sayfa Sayısı

40

Boyut

27 x 19,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Neslihan Varol

İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde Sanat Yönetimi Bölümü’nde eğitim gördü. Ardından aynı üniversitede Müzecilik Yüksek Lisans Programı’nı ve Pedagojik Formasyon Programı’nı tamamladı. 2000’li yılların başında Eczacıbaşı Sanal Müzesi, Sanat Fuarı Sergisi’nde ziyaretçi deneyiminin tasarlanması konusunda görev alırken ilk sanat eğitimi çalışmalarına da aynı proje ile başlamış oldu. 2004 yılında kurulan Türkiye’nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi İstanbul Modern’in Eğitim ve Sosyal Projeler Bölümü’nün kurucu ekibinde görev aldı. İstanbul Modern’de müze eğitimi alanında çalışmalarına devam eden Varol şu an Eğitim ve Sosyal Projeler Direktörü olarak görev yapmaktadır. Müzelerin yaşayan ve yaratıcı öğrenme mekanları olarak kullanılmasına aracı olan projeler geliştirmekte, “müze” ve “sanat gelişim” ve “sanat eğitimi” alanlarında yürütülen akademik çalışmalara katkıda bulunmaya devam etmektedir.

0