Moğol Komplosu

120,00

Merhume için dua etsek iyi olurdu ama artık cenazelerde hangi dua okunduğunu hatırlamıyorum. Asla bir cenazeye gitmemem de garip. Belki birinin görevi öldürüp bir başkasınınki de dua etmek olduğundandır. Pancho Villa yanlısı bir generalin

Barkod: 9786053140610 Dizi: Kara Kitaplar

Stokta

Açıklama

Merhume için dua etsek iyi olurdu ama artık cenazelerde hangi dua okunduğunu hatırlamıyorum. Asla bir cenazeye gitmemem de garip. Belki birinin görevi öldürüp bir başkasınınki de dua etmek olduğundandır.

Pancho Villa yanlısı bir generalin eski infazcısı ve tipik bir tetikçi olan Filiberto García, vasat Çin Mahallesi’nin Dolores Sokağı’nda örülmüş entrika ağını çözmek için yola çıkar.

Filiberto García hediyelik eşya dükkânlarının, Kanton yemekleri veren lokantaların ve afyonkeşlerin arasında sırlarını çözdüğü bir komployu adım adım keşfeder. Girdiği bu çetrefil yolda arkasında bıraktığı bir düzine ceset ve trajik aşk, bu kaba saba katilin hayatının asıl anlamını ortaya çıkarır.

Son derece akıcı bir üslupla yazılmış, kara mizahla ve 1960’lı yılların Meksika’sının modern görünüşü ardına saklanmış kör şiddetle dopdolu olan Moğol Komplosu, Meksika kara romanında bir köşe taşı kabul edilmektedir.

Künye

Yayın No

953

Dizi

Dizi No

29

Yazar

Orijinal Adı

The Mongolian Conspiracy

Çevirmen

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Yazar

Rafael Bernal

0