Kremlin’in Büyücüsü

Orijinal fiyat: 168,00₺.Şu andaki fiyat: 126,00₺.

Barkod: 9786053146667 Dizi: Edebiyat

Stokta

Açıklama

Ukrayna’daki savaş da diğerleri gibi olmuştu. Onu ben istememiştim. Dahası, tüm gücümle muhalefet etmiştim. Ama Çar kararı verince de başarıya ulaştığını görmek için elimden ne geliyorsa yapmıştım. Alışkanlık gereği. Kibirden. Çünkü buna muktedirdim. En başından beri böyle olmuştu. Moskova’daki bombalama olayları ve Çeçenistan Savaşı. Hodorkovski’nin tutuklanması ve Berezovski’nin düşüşü. Bu olaylardan hiçbirini ben istememiştim ki… Ama hepsinde de benim tükenmez gayretlerime güvenilmişti. Kaybetme düşüncesine dayanamıyordum. Şanslıydım, neredeyse hep kazanmıştım. Şimdi de nihayet elimde hak ettiğim ganimeti tutuyordum: Adını hiçbir zaman bilemeyeceğim, toz toprak içindeki oyuncak bir bebek.

Giuliano da Empoli, 2022 yılında kendisine Fransız Akademisi Büyük Roman Ödülü’nü kazandırmış olan ilk romanı Kremlin’in Büyücüsü’nde, gerçek kişilerden ve olaylardan yola çıkarak Rus siyasetine ve Putin dönemine Batılı bir perspektiften ışık tutuyor. On beş yıl boyunca Putin’e siyasi danışmanlık yapmış Vadim Baranov, Putin’in iktidara geliş sürecini, yeni düzenle uzlaşmak istemeyen oligarkları birer birer tasfiye edişini, kendi seçkin sınıfını yaratıp Rusya’yı yeniden ayağa kaldırmak gayesiyle attığı adımları aktarıyor. Giuliano da Empoli, gerçek olaylarla kurmacayı harmanladığı bu ilginç romanda, gizemli Rus dünyasını anlamlandırmaya çalışarak keyifli bir okuma deneyimi vaat ediyor.

Künye

Marka

Yayın No

1711

Dizi

Orijinal Adı

Le Mage du Kremlin

Yazar

Çevirmen

Yayıma Hazırlayan

Kapak Tasarım

Dizgi

Sayfa Sayısı

224

Boyut

13 x 19,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Giuliano da Empoli

1973 doğumlu Giuliano da Empoli, İtalyan ve İsviçre kökenli gazeteci, yazar ve siyaset bilimcidir. Lisans eğitimini Roma Sapienza Üniversitesi’nde Hukuk alanında, yüksek lisans eğitimini ise Paris’te Institut d’études politiques’te Siyaset Bilimi alanında tamamlamıştır. Yayımlanmış çok sayıda eseri bulunan yazar, 2022 yılında Gallimard Yayınları’ndan çıkan ilk romanı Le Mage du Kremlin (Kremlin’in Büyücüsü) ile aynı yıl Fransa’nın en prestijli edebiyat ödüllerinden biri olan Fransız Akademisi Büyük Roman Ödülü’nü (Grand Prix du roman de l’Académie française) kazanmıştır.

0