Kozmik Haydutlar

Orijinal fiyat: 156,00₺.Şu andaki fiyat: 117,00₺.

Kozmik Haydutlar artık “yaşamınızı değiştirin” terapilerine bile sokulan son yılların en büyüleyici ve bulaşıcı “dini” olmaya adaykuantum fiziğini belki de ona en çok yakışan banditolar ve öteki esrarkeş maceraperestler

Barkod: 9789755393629 Dizi: Yeraltı Edebiyatı

Stokta

Açıklama

Kozmik Haydutlar artık “yaşamınızı değiştirin” terapilerine bile sokulan son yılların en büyüleyici ve bulaşıcı “dini” olmaya adaykuantum fiziğini belki de ona en çok yakışan banditolar ve öteki esrarkeş maceraperestler aracılığıyla açıklıyor. Neredeyse herhükümetin polis teşkilatını peşine takan bu gamsız grup, külüstür uçak ve gemilerle kaçakçılık yaparak gittiği yerleri yakıp yıkıpkaos yaratıyor. El bombasıyla gemi tamirinden, uçakta fazla içerek yerçekimini azaltma projelerine kadar pek çok şenlikli absürdlük örgütlüyorlar.

Neden sonuç ilişkisinin ortadan kalkışıyla, yaşadığımız dünyaya hiç benzemeyen atomaltı âleminden evrenin nasıl oluştuğuna, karadeliklere ve zaman yolculuklarına kadar sokaktaki insanın da ilgi alanına girecek bir dizi bilimsel olgu ve teoriyi okuru üzmeden vetabii ki sıkmadan mizahi bir üslupla anlatıyor yazar. Evrende hâlâ şaşıracak şeyler varken bütün mevsimlerin en haylaz, en neşelikitabı Kozmik Haydutlar‘ı kaçırmayın.Kuantum Fiziği öyle kolay okunacak bir konu değil, ama birkaç yüz galon tekila, bazı patlayıcılar ve bir ton mavrayla karıştırıncaKozmik Haydutlar yaz güneşinin altında zevkle içilecek bir kokteyle dönüşüyor.

UPI

Künye

Yayın No

363

Dizi

Dizi No

9

Yazar

Orijinal Adı

Cosmic Banditos

Çevirmen

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Yazar

Allan C. Weisbecker

1981’den beri hayatını yazarak kazanan A.C. Weisbecker, birkaç yıl öncesine kadar çoğunlukla sinema ve televizyon için yazdı. Çeşitli dergilere de (Men’s Journal, Popular Photography, American Photo, The Surfer’s Journal vs.) yazarlık ve/veya foto muhabirliği yapan Weisbecker, tv dizisi “Miami Vice’ın da ilk yazarlarından biri. 1986’da Random House’dan çıkan romanı Cosmic Banditos (Kozmik Haydutlar, 2002) çok büyük ses getirdi. Neredeyse kısa sürede baskısı tükenen kitap, nadir eserler kitapçılarında ve açık artırmalarda 300 dolara kadar alıcı buldu. Yazarın tekrar ortaya çıkmasıyla kitap 2001’de ikinci baskısını yaptı. Weisbecker’in ikinci kitabı In Search of Captain Zero (Kaptan Zero’nun Peşinde) maceralarla dolu bir tür anı kitabı niteliğinde.

0