Kardinalin Gizli Misyonu

234,00

Suriye’de henüz barış hâkim. İtalya’nın Şam Büyükelçiliği’ne zeytinyağıyla dolu bir fıçı getiriliyor, fıçının içinde bir kardinalin cesedi var. Vaka komiser Barudi’ye veriliyor; Roma’dan ona yardım etmesi için gönderilen

Barkod: 9786053145516 Dizi: Edebiyat

Stokta

Açıklama

Suriye’de henüz barış hâkim. İtalya’nın Şam Büyükelçiliği’ne zeytinyağıyla dolu bir fıçı getiriliyor, fıçının içinde bir kardinalin cesedi var. Vaka komiser Barudi’ye veriliyor; Roma’dan ona yardım etmesi için gönderilen meslektaşı Mancini arkadaşı oluyor. Kardinal hangi gizli misyondaydı? Kardinal, kendisini İsa’ya dayandıran Müslüman Dağ Azizi ile nasıl bir ilişki içerisindeydi? İki komiser soruşturmalar sırasında silahlı İslamcıların eline düşüyor. Rafik Schami’nin yeni romanı inanış, aşk, batıl inanç ve cinayeti anlatırken bizi Suriye toplumunun derin çatışmalarına ve dürüst bir komiserin mesleki akıbetinin ve aşkının içine sürüklüyor.

Künye

Yayın No

1550

Dizi

Dizi No

252

Yazar

Orijinal Adı

Die Geheime Mission des Kardinals

Çevirmen

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Yazar

Rafik Schami

1946 doğumlu Rafik Schami Katolik bir aileden gelmektedir ve kardeşleriyle birlikte Şam’ın Hıristiyan semtinde büyümüştür. Kendisini hem Süryani hem de Hıristiyan Arap olarak tanımlıyor. Gençliğinde Fransızca ve Arapçanın yanı sıra Süryanice ve İngilizce öğrendi. Babası Şam’da fırıncılık yapan Rafik, bu şehirde kimya, matematik ve fizik öğrenimi gördü ve daha on dokuz yaşındayken edebiyata ilgi göstermeye başladı. Rafik Schami 1970 yılında Suriye’yi terk etti ve 1971 yılında Federal Almanya’ya göçtü. Almanca öğrendikten sonra kimya öğrenimine Heidelberg’de devam etti ve 1979’da doktorasını tamamladı. Almanca yazdığı ilk romanı Malula’dan Masallar 1977 yılında yayımlandı. Bundan sonra hep Almanca yazacaktı. Yıllardan beri Filistinliler ile İsraillilerin barış içinde bir arada yaşamasını savunan Schami eşiyle birlikte Almanya’nın Pfalz bölgesinde Marnheim’da yaşıyor. Almanya’da birçok ödül kazanan Schami’nin kitapları 34 dile çevrildi. Bu diller arasında Arapça, Çince, Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Japonca, Rusça, İspanyolca ve Türkçe de var. Yazarın Türkiye’de yayımlanan kitapları Mario Usta’nın Yaramaz Kuklaları, Bu Papağan Değil Ki!, Hattatın Sırrı, Sophia veya Tüm Hikâyelerin Başlangıcı, Gece ile Sabah Arasında Yolculuk, Widu’nun Kalbi, Gece Masalcısı, Sineksağan, Malula’dan Masallar, Dürüst Yalancı ve Bir Avuç Yıldız.

0