Görünmez Adam

Orijinal fiyat: 80,00₺.Şu andaki fiyat: 60,00₺.

Soğuk bir kış günü, elinde küçük bir valizle Iping Köyü’ne gelen yabancı yüzünü ve tüm vücudunu saran beyaz sargıları, büyük mavi gözlükleri, fötr şapkası ve uzun paltosuyla garip bir görünüşe sahiptir. Iping sakinleri, en az

Barkod: 9786053141686 Dizi: Klasik

Stokta

Açıklama

Soğuk bir kış günü, elinde küçük bir valizle Iping Köyü’ne gelen yabancı yüzünü ve tüm vücudunu saran beyaz sargıları, büyük mavi gözlükleri, fötr şapkası ve uzun paltosuyla garip bir görünüşe sahiptir. Iping sakinleri, en az görünüşü kadar garip davranışları da olan yabancının bir şeyler gizlediğini fark edince, ona sorular sormaya başlarlar. Şüphe ve merakın iç içe geçtiği bu sorular, gücün sırlarıyla ilgili çetin bir maceraya davet eder onları:

Görünmez biriydim ve görünmezliğin bana verdiği olağanüstü avantajları daha yeni yeni fark etmeye başlıyordum. Şimdiden kafamın içi artık özgürce yapabileceğim tüm o çılgınca ve müthiş şeylerin planlarıyla doluydu.

H. G. Wells 1897 yılında yazdığı bu bilim kurgu romanında, görünmezliğin sırrını bulan Dr. Griffin’in keşfinin nasıl kontrolden çıktığını anlatırken, toplumun kendinden olmayanlara karşı gösterdiği saldırgan tutumlara da sarsıcı eleştirilerde bulunuyor. Görünmez Adam, toplumun dışladığı ve toplumu dışlayan marjinal bir adamın öyküsüdür; Wells bize, pek çok kitabında olduğu gibi, yine şunu soruyor: “Başınıza böyle bir şey gelseydi peki siz ne yapardınız?”

Künye

Yayın No

1069

Dizi

Dizi No

22

Yazar

Orijinal Adı

Invisible Man – A Grotesque Romance

Çevirmen

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Yazar

H. G. Wells

Herbert George Wells ya da daha çok tanındığı adla H. G. Wells, (21 Eylül 1866-13 Ağustos 1946) Broomley, Kent’te (İngiltere) doğmuştur. Bir manifaturacı dükkânındaki iki yıllık çıraklık dönemi de dahil olmak üzere başladığı kariyerine, Güney Kensington’daki Bilim Okulu’nun bursunu kazanarak devam etmiştir. Burada T. H. Huxley’den biyoloji dersleri almıştır. 1890 yılında mezun olduktan sonra öğretmenlik yapmaya başlamış, ama mesleğine sağlık sorunları nedeniyle devam edememiştir. 1893 yılında yaşadığı kişisel bunalımı atlatmaya çalıştığı sırada çeşitli makale ve öyküler yazmış, çok geçmeden de gazetecilik yaparak yaşamını kazanmaya başlamıştır. Daha ziyade Dünyalar Savaşı, Görünmez Adam, Dr. Moreau’nun Adası ve Zaman Makinesi gibi bilimkurgu türü romanlarıyla tanınmasına rağmen, neredeyse edebiyatın her dalında pek çok eser vermiş olan İngiliz yazarın ilk romanı 1895 yılında yayımlanan Zaman Makinesi’dir (Time Machine). Bu romanı 1897 yılında The Invisible Man (Görünmez Adam).

0