Dünyamıza Ne Olmuş?

60,00

“Geçmişteki güzel dünya hiçbir şekilde çocuklara anlatılmayacaktı. Evlerde, okullarda eski dünyadan bahsedilmiyor, derslerde bu konular hakkında hiç konuşulmuyordu. Çocuklar tüm o güzellikleri bilirse üzülebilirlerdi… Bu yüzden

Barkod: 9786257952422 Dizi: Dinozor Çocuk

Stokta

Açıklama

“Geçmişteki güzel dünya hiçbir şekilde çocuklara anlatılmayacaktı. Evlerde, okullarda eski dünyadan bahsedilmiyor, derslerde bu konular hakkında hiç konuşulmuyordu. Çocuklar tüm o güzellikleri bilirse üzülebilirlerdi… Bu yüzden Nili ve Orbi hiçbir şeyden haberleri olmadan kafalarındaki fanuslarla, toz bulutunun içinde oynamaya çalışıyorlardı…”

Gerçekten Dünya’ya ne olmuştu?

Künye

Marka

Yayın No

1000

Yazar

Dizi Editörü
Derleyen
Yayıma Hazırlayan
Son Okuma
Kapak Fotoğrafı
Kapak İllüstrasyonu
Katkıda Bulunan
Düzelti
Yaş Grubu
Editörler
Sayfa Sayısı

64

Basım Tarihi

Baskı

3

Yazar

Hazal Uzuner

1989 yılında Trabzon’da doğdu. İlkokul ikinci sınıfa kadar Trabzon’un küçük bir sahil kasabası olan Beşikdüzü’nde okudu ve öğretmen olan annesinin tayininin çıkmasıyla birlikte İstanbul’a taşındılar. Annesi ve babası ona sürekli kitap okuduğu için okumayı erken yaşlarda öğrendi. O zamandan beri en sevdiği şeylerin başında kitap okumak geliyor. Büyüyene kadar geceleri uyumadan önce son düşündüğü gezegenler ve uzay oldu. Özellikle Satürn gezegenini çok sevdi. Üniversiteye gidene kadar voleybol oynadı. Bu yüzden ilk tercihi de Marmara Üniversitesi Spor Akademisi oldu. Ama zaman geçtikçe asıl istediğinin bu olmadığını anladı. Bunun üzerine yazarlık ve edebiyat eğitimi almaya karar verdi ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yazarlık Bölümü’nde, ardından da Anadolu Üniversitesi’nde sosyoloji okudu. Şimdi ise yaratıcı drama eğitmenliği ve çocuklarla felsefe kolaylaştırıcılığının yanında, çocuk kitapları yazıyor ve öğretmenlik yapıyor. Hazal Uzuner'in Dünyamıza Ne Olmuş?, Küçük Adımlar, Arkadaşım Olur musun?, Kraker Kız ve Çınar’ın Festival Günlüğü isimli beş kitabı daha bulunuyor.

0