David’in Hikâyesi

Orijinal fiyat: 228,00₺.Şu andaki fiyat: 68,40₺.

Güney Afrika özgürlük hareketine getirilen yasaklamalar kalkınca gerilla rolüne sahip David Dirkse’nin düşünmek için bolca zamanı olur. Kendi adının kara listede geçtiğini öğrenir ve etnik kökenlerini araştırmak için yola çıkar.

Barkod: 9786053145431 Kategoriler: Edebiyat, Yaz Kampanyası Etiketler:

Stokta

Açıklama

Güney Afrika özgürlük hareketine getirilen yasaklamalar kalkınca gerilla rolüne sahip David Dirkse’nin düşünmek için bolca zamanı olur. Kendi adının kara listede geçtiğini öğrenir ve etnik kökenlerini araştırmak için yola çıkar. İhanete uğradığının ve gözetlendiğinin farkına varması ona “ırksal olmayan” demokrasi mücadelesindeki rolünü, yan yana durduğu yoldaşlarının sadakatini ve kendi özgürlük anlayışını yeniden sorgulatır. David’in etrafını saran sesler bazen birbiriyle bağlantılı olup hikâyeyi aydınlatırken bazen de kendi içerisinde çelişkiye düşüp içinden çıkılmaz bir hal alır. Hafıza, politik bakış açısı ve hakikat ekseninde gezintiye çıkan Zoe Wicomb, Nelson Mandela’nın serbest bırakılışının ardından gelişen olayları, aktivistlerin yer altı dünyasını, casusları ve Güney Afrika özgürlük hareketi içindeki sabotajcıları farklı mekân ve anlatılar dâhilinde yazarak tarihin kimin bakış açısından anlatıldığının ve ne derece değişken olduğunun altını çizer.

Künye

Marka

Yayın No

1538

Dizi

Dizi No

251

Orijinal Adı

David's Story

Yazar

Çevirmen

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Kapak Tasarım

Dizgi

Sayfa Sayısı

304

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Zoe Wicomb

Zoe Wicomb Güney Afrika, Namaqualand’da doğdu ve büyüdü. Şu anda İskoçya Strathclyde Üniversitesi’nde ders veriyor. Kısa hikâye ve makalelerinin yanı sıra You Can’t Get Lost in Cape Town’ın (1987) da yazarı. Sadece yazı alanında verilen ve MacArthur Dahilik Bursu olarak bilinen Windham Campbell ödülünü kazananlardan biri.

0