Che Guevara’nın Yaşam Öyküsü

Orijinal fiyat: 390,00₺.Şu andaki fiyat: 292,50₺.

Marx’ın Avrupa’da dolaşan komünizm hayaleti gibi, Latin Amerika’nın ardından bütün dünyada ikonik bir hayalet dolaşıyor: Che Guevara hayaleti. Che Guevara üzerine çalışan ve hem Guevara’nın kendi kitaplarını hem de hakkında

Barkod: 9786053145387 Dizi: Lacivert Kitaplar

Stokta

Açıklama

Marx’ın Avrupa’da dolaşan komünizm hayaleti gibi, Latin Amerika’nın ardından bütün dünyada ikonik bir hayalet dolaşıyor: Che Guevara hayaleti.

Che Guevara üzerine çalışan ve hem Guevara’nın kendi kitaplarını hem de hakkında yazılan kitapları çeviren Arjantinli yazar Lucía Álvarez de Toledo’nun titiz bir arşiv çalışması yaparak kaleme aldığı bu eser, Ernesto “Che” Guevara de la Serna’nın 39 yıllık yaşamını okurlarla buluşturuyor. Che Guevara’nın sermayenin emperyalizm ve kolonyalizm bağlamındaki tarihsel biçimi ile bu tarihsel sömürü biçimlerinin nasıl yeniden üretildiğine ilişkin düşünceleri, ABD emperyalizmi düşmanlığı, bürokratizm karşıtlığı ve bu sebepten ötürü Sovyetler Birliği ile yaşadığı anlaşmazlık, Çin ile Küba arasında oynadığı rol de yine ayrıntılarıyla dikkat çekilen hususlardan bazıları. Elinizdeki kitap, Che Guevara hakkında yazılmış en kapsamlı çalışmalardan biri olmakla kalmıyor, Latin Amerika’daki mücadele tarihine ilgi duyan okurlara da detaylı bir kaynakça sunuyor.

Künye

Marka

Yayın No

1533

Dizi

Dizi No

54

Yazar

Orijinal Adı

The Story Of Che Guevara

Dizi Editörü

Çevirmen

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

Baskı

1

Yazar

Lucía Álvarez de Toledo

Lucía Álvarez de Toledo, Arjantin’de doğdu. Delhi Üniver-sitesi’nden burs kazanmadan önce Arjantin Ulusal Yayıncılık Sistemi’nde çalıştı. BBC ve BM de dahil olmak üzere birçok kurumda çevirmen olarak çalıştı. 15 yıldır Che Guevara’nın hayatı üzerine çalışan Lucía Álvarez, hem Guevara hem de başkaları tarafından onun hakkında yazılan dört dildeki bütün metinleri okudu. Lucía Álvarez de Toledo daha önce Ernesto Guevara’nın oğlu Che Guevara ile anılarından oluşan Genç Che’nin yanı sıra Che’nin Bolivya Günlüğü ve Alberto Granado tarafından yazılan Che Guevara ile Yolculuk kitaplarını çevirmiştir.

0