Çarpışma Partisi

132,00

Onu herkes farklı anlatıyor. Biri, “Yedi Bela Öğğk Casey aslında kötü biri değil; sadece dünyada sa-hici bir şeyler bulmaya çalışıyor” diyor.Onu etkileyici ve olağanüstü bulanlar kadar onun iğrenç, korkutucu, hatta katil olduğunu

Barkod: 9789755395715 Dizi: Yeraltı Edebiyatı

Stokta

Açıklama

Onu herkes farklı anlatıyor. Biri, “Yedi Bela Öğğk Casey aslında kötü biri değil; sadece dünyada sa-hici bir şeyler bulmaya çalışıyor” diyor.Onu etkileyici ve olağanüstü bulanlar kadar onun iğrenç, korkutucu, hatta katil olduğunu düşünenler de var. Peki kim bu Öğğk Casey denen adam?Chuck Palahniuk’un, her zaman olduğu gibi, bir öncekinden daha çılgın bu romanı bir anlamda sözel kişisel tarih. Amerika’nın başına bela kesilip, yürüyen ve konuşan bir kitle imha silahına dönüşen iğrenç mi iğrenç bir tipin, Yedi Bela Öğğk Casey’nin, hayatına giren ya da girmeyip şöyle bir kenarından geçen bir sürü insanın sözlü anlatımıyla, kimsenin hayal bile edemeyeceği eylemlerine tanık oluyoruz.Öğğk Casey daha küçük yaşta, koklayarak ve tadarak olaylar ve kişiler hakkında çok şey söylemek gibi olağanüstü özelliklere sahiptir. Doğduğu Middleton kasabasının çölünde hayvan yuvalarına kolunu ya da bacağını sokarak kendine kuduz bulaştırır. Çok zeki olmasa bile uyanıktır ve hayatın kanlı, canlı gerçekliğine herkesten farklı yaklaşır. Dolayısıyla yaşadığı aşk bile şiddetli, tiksindirici ve zorlayıcıdır. Elbette, seksidir de. Büyük şehre taşındığında “arabalarla yapılan Dövüş Kulübü” diyebileceğimiz Çarpışma Partisi’ne katılır ve sıra dışı olaylar yaşanmaya devam eder…Kısacası, roman boyunca yine rahatsız olacaksınız. Bu kitapta, insanların sıradan hayatlarındaki günlük tecrübelerine gizlenmiş aşırılıklar öyle açık, net ve sansürsüz anlatılıyor ki, zaman zaman utanacak, iğrenecek ve dehşete düşeceksiniz. Ama sonunda her zamanki gibi, aklın sınırlarını zorlayan bir yazarı okumanın verdiği mutlulukla hınzır bir gülümseme yayılacak yüzünüze.

Künye

Marka

Yayın No

1000

Yazar

Dizi Editörü
Derleyen
Yayıma Hazırlayan
Son Okuma
Kapak Fotoğrafı
Kapak İllüstrasyonu
Katkıda Bulunan
Düzelti
Yaş Grubu
Editörler
Sayfa Sayısı

352

Baskı

0

Yazar

Chuck Palahniuk

Chuck Palahniuk on altı romanın yazarıdır. 1996’da yazdığı ilk romanı Dövüş Kulübü aynı zamanda David Fincher’ın 1999 yapımı aynı adlı fil- minin kaynak malzemesidir. Bu ilk romanının ardından kurmaca olmayan yazılarından oluşan bir derleme, bir gezi rehberi, hikâyelerini topladığı bir kitap, New York Times çok satanlar listesinin ilk sırasına yerleşen çizgi romanı Dövüş Kulübü-2 ve hikâyelerden oluşan renklendirme kitabı Zoka’yı kaleme almıştır. Miras kendisinin ikinci renklendirme kitabıdır. Kayda değer düğmeler sağ olsun, gardırobu göz alıcıdır ama bu düğmelerin hiçbiri, maalesef ki Ukrayna/İrlanda kökenli ailesinin dört bir yana savrulmuş diasporasının gözü gibi baktığı arşivin birer parçası olamayacaktır. Bu üstü kapalı laf size hiçbir şey ifade etmediyse kitabın hemen “Giriş” bölümünü okuyun.

0