Büyüme Sonrası

Orijinal fiyat: 192,00₺.Şu andaki fiyat: 144,00₺.

Kapitalizmden Sonra Yaşam

Barkod: 9786053146315 Dizi: İnceleme

Stokta

Açıklama

Kapitalizm çöküyor. Daha fazla şey elde etmek için sürdürülen amansız arayış, iklim felaketine, sosyal eşitsizliğe ve finansal istikrarsızlığa yol açıyor. Bu da bizi küresel bir salgında hazırlıksız bıraktı. Tim Jackson’ın iddialı ve kışkırtıcı kitabı, bize kapitalizmin ötesinde, anlam ve ilişkiler yaratma arayışının kâr ve iktidar arayışına baskın geleceği bir dünyayı tahayyül etme cesareti veriyor. Büyüme Sonrası, sistem değişikliği için yazılmış bir manifesto olduğu kadar insanlığın içinde bulunduğu açmazlar üzerine derin tartışmaların da fitilini tutuşturacak bir girişim.

Değişimin orta yerinde bile büyümeye saplanıp kalmış haldeyiz. Büyüme Sonrası bu saplantı sona erdiğinde olabilecek şeyler hakkında bir düşünme şekli. Bizi toplumsal ilerlemenin yeni hudutlarını keşfetmeye davet etmektedir. Haritası çıkarılmamış toprakların olduğu bir yöne, bolluğun dolarlarla ölçülmediği ve tatminin amansızca maddi servet biriktirerek elde edilmediği keşfedilmemiş topraklara işaret etmektedir.

Künye

Yayın No

1664

Dizi

Katkıda Bulunan

,

Dizi No

347

Sayfa Sayısı

256

Yazar

Boyut

13×19,5

Orijinal Adı

Post Growth

Baskı

1

Çevirmen

Basım Tarihi

Yayıma Hazırlayan

Basım Yeri

İstanbul

Son Okuma

Yazar

Tim Jackson

Tim Jackson 1957 yılında Britanya’da doğdu. Kendisi ekoloji ekonomisti ve Surrey Üniversitesi’nde sürdürülebilir kalkınma alanında profesör olarak hizmet vermektedir. Sürdürülebilir refahın ekonomik, sosyal ve politik boyutlarını anlamayı amaçlayan çok disiplinli, uluslararası bir araştırma konsorsiyumu olan Sürdürülebilir Refah Anlayışı Merkezi’nin direktörüdür. Tim Jackson, Prosperity Without Growth [Büyüme Olmadan Refah] (2009 ve 2017) ve Material Concerns [Maddi Kaygılar] (1996) kitaplarının yazarıdır.

0