Bir Boru Hattı Nasıl Patlatılır

Orijinal fiyat: 132,00₺.Şu andaki fiyat: 99,00₺.

Ünlü iklim araştırmacısı (ve SUV lastiklerini söndüren ve kömür madenlerindeki sabotajları gerçekleştiren aktivistlerden biri olan) Andreas Malm, karşı karşıya kaldığımız ekolojik çöküş sürecinde, iklim hareketinin kullandığı

Barkod: 9786053145806 Dizi: İnceleme

Stokta

Açıklama

Ünlü iklim araştırmacısı (ve SUV lastiklerini söndüren ve kömür madenlerindeki sabotajları gerçekleştiren aktivistlerden biri olan) Andreas Malm, karşı karşıya kaldığımız ekolojik çöküş sürecinde, iklim hareketinin kullandığı yöntemlerin daha da keskinleşmesi için ateşli bir çağrı yapıyor.

Diktatörleri alaşağı eden halk devrimlerinden, apartheid karşıtı harekete ve kadınların oy hakkı için süfrajetlerin sabotajlarıyla gerçekleşen kitlesel değişimin nasıl gerçekleştiğine değin bir karşı tarih anlatımı da sunan Malm, mülkiyet yıkımının ve hayatlara zarar vermeden gerçekleştirilecek bir şiddet biçiminin stratejik olarak kabul edilmesinin devrimci değişim için tek yol olduğunu savunuyor. Almanya ormanlarından Londra sokaklarına, İran’dan Irak çöllerine kadar yaşanan farklı eylem döngülerini kendine özgü bir anlatımla sunan Malm, pasifizm ve şiddet, demokrasi ve sosyal değişim, strateji ve taktikler ve son olarak da iklim hareketinin siyasi tavrı ve etik anlayışı üzerine hem yüreklerimize hitap ediyor hem de zihinlerimizi kurcalayan çarpıcı bir tartışma sunuyor: Sivil direniş mi, yoksa sabotaj mı? Alevler içinde bir dünyada nasıl mücadele etmeliyiz?

Künye

Marka

Yayın No

1580

Dizi

Dizi No

337

Orijinal Adı

How to Blow Up a Pipeline

Yazar

Çevirmen

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Kapak Tasarım

Dizgi

Sayfa Sayısı

176

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Andreas Malm

Andreas Malm, 1 Kasım 1977 yılında İsveç’in Mölndal şehrinde doğmuştur. Marksist kimliğiyle bilinen aktivist-yazar, Socialistiska Partiet (Sosyalist Parti) üyesidir. Jacobin dergisinde yazmaya devam eden Malm, Historical Materialism dergisinin editör ekibindedir. Lund Üniversitesi’nde İnsan Ekolojisi alanında doçent öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

0