Anılar Belleğimizin Bekçileridir

Orijinal fiyat: 160,00₺.Şu andaki fiyat: 120,00₺.

“İnsan yaşamında bazı dönemler vardır ki içinde yaşarken de önemli olduğunu hissedersiniz ama yıllar geçtikçe bu önem daha da artar. Sizden bağımsızlaşır. Size ait bir anı olmaktan çıkar ve kendi tarihini yaratır.” (Zülfü

Barkod: 9786053144458 Dizi: Yakın Tarih

Stokta

Açıklama

“İnsan yaşamında bazı dönemler vardır ki içinde yaşarken de önemli olduğunu hissedersiniz ama yıllar geçtikçe bu önem daha da artar. Sizden bağımsızlaşır. Size ait bir anı olmaktan çıkar ve kendi tarihini yaratır.” (Zülfü Livaneli, Sevdalım Hayat)

Bu bir kahramanlık hikâyesi değil. Bu yalnızca, zamanın sisleri ardında kalan bir gençlik hatırası. Bu, aynı yolda yan yana yürüyen, ortak hayalleri, idealleri olan bir avuç insanın hayatın kısa bir diliminde paylaştıklarının hikâyesi.

Çok mu gençtik? Akıp giden hayat karşısında çok mu aceleciydik? İdeallerimiz uğruna çok mu şeyi göze almıştık? Hayallerimiz çok mu ulaşılmaz, vardığımız sonuçlar çok mu acımasızdı?

Aradan geçen elli yıla rağmen bu sorulara cevap vermek hâlâ hiç kolay değil. Gençlik günlerimizin heyecanını bir şölen havasıyla birlikte yaşadığımız dostlarımızın, yoldaşlarımızın çoğu birer birer gittiler. Şimdi yalnız hatıraları var o güzel insanların ve o bayram günlerinin.

Anılar belleğimizin bekçileridir, kalbimizi temizlerler, iyi bakın onlara…

Künye

Yayın No

1398

Dizi

Dizi No

43

Yazar

Orijinal Adı

Anılar Belleğimizin Bekçileridir

Yazar

Tayfur Cinemre

1949’da Trabzon’da doğdu. Ortaokulu Eskişehir Maarif Koleji’nde, liseyi Ankara Fen Lisesi’nde okudu. 1968’de ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’ne başladı. 12 Mart 1971 cunta döneminde üç yıl tutuklu kaldı. 1974’te yeniden başladığı lisans eğitimini 1978’de, yüksek lisansını 1983’te bitirdi. İki yıl Çukurova Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi, Üç yıl da Suudi Arabistan Petrol ve Maden Üniversitesi Araştırma Enstitüsü Güneş Enerjisi Bölümü’nde Araştırma Mühendisi olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye döndü. Üç yıl uluslararası bir mühendislik-danışmanlık firmasında, ardından yatırımcı Japon firmaları adına süpervizyon görevlerinde bulundu. Daha sonra otellerde Mühendislik Direktörü olarak çalıştı. En son Kempinski Çırağan Otel Mühendislik Teknik Direktörü olarak görev yapıyordu. Evli ve bir çocuk babasıydı.

0