Alice Harikalar Diyarında

Orijinal fiyat: 100,00₺.Şu andaki fiyat: 75,00₺.

Yüz elli yılı aşkın bir süredir tüm dünyada büyük küçük milyonlarca insan tarafından zevkle okunmuş, edebiyattan sinemaya, resimden müziğe neredeyse tüm sanat dallarından sanatçılara ilham kaynağı olmuş Alice Harikalar Diyarında,

Barkod: 9786055648923 Dizi: Dinozor Çocuk

Stokta

Açıklama

Yüz elli yılı aşkın bir süredir tüm dünyada büyük küçük milyonlarca insan tarafından zevkle okunmuş, edebiyattan sinemaya, resimden müziğe neredeyse tüm sanat dallarından sanatçılara ilham kaynağı olmuş Alice Harikalar Diyarında, bugün de dün olduğu kadar seviliyor ve dünya edebiyatındaki hatırı sayılır yerini koruyor.

Tavşan deliğinden aşağı düşen Alice adlı zeki, küçük bir kızın garip yaratıklarla dolu fantastik bir dünyadaki eğlenceli maceralarının anlatıldığı, kelime oyunları ve komik şiirlerle bezeli bu kitaba hangi çocuk ya da yetişkin kayıtsız kalabilir ki? Telaşlı telaşlı oradan oraya koşturan Beyaz Tavşan, bir mantarın üzerinde gamsız gamsız nargilesini tüttüren Tırtıl, olmayan sorunlarıyla dertlenen Yalancı Kaplumbağa, kelle uçurtmaya meraklı Kraliçe ve daha nice birbirinden tuhaf karakter ve binbir saçmalık!

Bu komik macerada Alice yalnız değil. Yüz elli yıldır bizler de onunla birlikte o tavşan deliğinden aşağı düşüyor, mantar yiyerek kâh uzayıp kâh kısalıyor, habire sırıtıp duran Cheshire Kedisi’ni görünce seviniyor ve yaşadığımız onca garipliğe zerre kadar şaşırmıyoruz.

Carroll, bize tüm saçmalığı içinde muhteşem bir dünya sunuyor ve bizler o dünyaya hiç tereddütsüz, büyük bir zevkle dalıyoruz.

Künye

Marka

Yayın No

1346

Dizi

Dizi No

84

Orijinal Adı

Alice's Adventures in Wonderland

Yazar

Çevirmen

Son Okuma

Resimleyen

Dizgi

Sayfa Sayısı

176

Boyut

13 x 19,5 cm

Baskı

1

Basım Yeri

İstanbul

Yayım Tarihi

Yazar

Lewis Carroll

Tüm dünyada Lewis Carroll mahlasıyla tanınan yazar, matematikçi ve fotoğraf sanatçısı Charles Lutwidge Dodgson, 27 Ocak 1832’de on bir çocuklu bir ailenin üçü geldi. Oxford Üniversitesi Christ Church Koleji’nde matematik alanında eğitim gördükten sonra aynı okulda matematik öğretmeni olarak çalışmaya başladı ve yirmi Matematiğin yanı sıra fotoğraf ve edebiyata da ilgi duyan Carroll, küçük yaşta hikâyeler ve şiirler yazmaya başladı ve eserleri muhtelif dergilerde yayımlandı. 1862 küçük kızı Lorina, Alice ve Edith’e bir tekne gezisi sırasında anlattığı bir öykü öyle beğenildi ki biraz da Alice’in ısrarıyla, Carroll öyküyü kitaba dönüştürmeye ka dergisinin ünlü karikatüristlerinden John Tenniel’ın çizimleriyle Alice’s Adventures in Wonderland (Alice Harikalar Diyarında) adıyla yayımlandı. Tavşan deliğinden yaratıklarla dolu fantastik bir dünyadaki eğlenceli maceralarının anlatıldığı, kelime oyunları ve komik şiirlerle bezeli Alice Harikalar Diyarında derhal büyük bir sınırlarını aştı. 1871 yılında Alice’in devam kitabı olan Through the Looking Glass and What Alice Found There (Aynanın İçinden, Alice Orada Ne Gördü), 1876’da ise olarak kabul edilen The Hunting of the Snark (Köpan Avı) adlı fantastik şiir kitabını yayımlayan Carroll, bir süre matematik alanındaki çalışmalarına ve bu alanda eserler üretmeye bir aradan sonra, Sylvie and Bruno (Sylvie ve Bruno) adlı bir öykü kitabı çıkaran Carroll, 1898 yılında yaşama veda etti.

0